شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشكی از خارج به كشور اعلام شد

تهران- ایرنا- مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در اطلاعیه ای شرایط جدید انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از كشور به دانشگاه های علوم پزشكی داخل كشور را اعلام كرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، در این اطلاعیه كه روز شنبه منتششر شد با تاكید بر حفظ كیفیت علمی دانشجویان، برخی شرایط برای ورود افراد به داخل كشور تسهیل شده است.
این اطلاعیه می افزاید: به منظور تسهیل انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از كشور، افرادی كه در دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در خارج از كشور مشغول به تحصیل هستند و شرایط اعلامی وزارت بهداشت را دارا هستند، می توانند در صورت تقاضا به دانشگاه‌های داخل كشور منتقل شوند.
بر اساس این اطلاعیه شرایط انتقال افراد، عبارت است از كسب حد نصاب معدل در مقاطع مختلف تحصیلی، شامل معدل كتبی دیپلم حداقل 16 و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل17، گذراندن حداقل 36 واحد درسی (طبق سرفصل دروس رشته مربوط در دانشگاه‌های علوم‌پزشكی كشور)، با حداقل معدل 15 در دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت بهداشت و شروع به تحصیل در خارج از كشور در دوره اصلی رشته‌های علوم ‌پزشكی تا قبل از تیر 1397.
همچنین در صورت موافقت وزارت بهداشت با انتقال این افراد، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های داخل كشور به ‌عهده‌ متقاضی است و شهریه‌‌ این دسته از افراد معادل ریالی شهریه‌ای است كه در دانشگاه‌های خارج از كشور پرداخت كرده اند.
متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه انتقال دانشجویان خارج از كشور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و ارسال مدارك مورد نیاز از طریق سامانه http://mohed.behdasht.gov.ir درخواست خود را ثبت و در این خصوص اقدام كنند.
اجتمام *1193 * 3063