انصارالله یمن: فرودگاه ها و بنادر دشمن در تیررس ما قرار دارد

تهران - ایرنا - 'محمد البخیتی' عضو شورای سیاسی 'جنبش انصارالله' یمن تاكید كرد كه فرودگاه ها و بنادر كشورهای عضو ائتلاف سعودی در تیررس موشكهای این جنبش قرار دارد .

به گزارش روز شنبه ایرنا، البخیتی در گفت و گو با شبكه خبری 'المیادین' گفت: عربستان هنوز نتوانسته باور كند كه ما دو كشتی آنها را هدف قرار داده ایم، این در حالی است كه پس از این همه جنایات سعودیها علیه ملت یمن، این حق ماست كه همه كشتی های آنها را هدف قرار دهیم.
وی تاكید كرد كه امنیت تنگه 'باب المندب' به نفع همه است، بنابر این باید آنها دست از تجاوز به یمن بردارند.
به گزارش المیادین، 'خالد الفالح' وزیر انرژی عربستان پس از حمله به دو كشتی این كشور در تنگه باب المندب اعلام كرد كه پس از حمله انصارالله به این دو كشتی، كشورش موقتا عبور محموله های نفتی از این تنگه را متوقف كرده است .
البخیتی عضور شورای سیاسی انصارالله افزود: كشورهای عضو ائتلاف باید در عملكرد خود تجدید نظر كنند، زیرا به خوبی می دانند حمله ما به 'دبی' برای امارات چقدر گران تمام می شود .
ارتش و كمیته های مردمی یمن پنجشنبه گذشته با یك فروند پهپاد نوع 'صماد 3 ' فرودگاه ابوظبی را هدف قرار داد و خساراتی به آن وارد كرد .
عضو سیاسی جنبش انصارالله در بخش دیگری از گفت و گو با المیادین، ضمن تاكید بر تداوم همكاری با 'مارتین گریفیتس' نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت: ما نباید تنها به راه حل سیاسی گریفیتس تكیه كنیم، بلكه باید به راه حل 'یمنی – یمنی' بدون دادن امتیاز بازگردیم و دست از جنگ با یكدیگر برداریم.
وی تاكید كرد كه انصارالله خواستار تقویت همكاری با فرستاده سازمان ملل است، اما ما باید به دنبال گفت و گوی جایگزین باشیم، چرا كه راه حل وی پر از مشكلات است.
گریفتس فرستاده سازمان ملل در یمن دیشب (جمعه شب) 'صنعا' پایتخت یمن را با چند ساعت تاخیر ترك كرد. به دلیل حملات جنگنده های ائتلاف سعودی، پرواز هواپیمای حامل نماینده سازمان ملل با چند ساعت تاخیر فرودگاه صنعا را ترك كرد . 'محمد عبدالسلام' سخنگوی جنبش انصارالله از كارشكنی ائتلاف سعودی در جریان پرواز گریفیتس به شدت انتقاد كرد.
'محمد علی الحوثی' رئیس 'كمیته عالی انقلاب' یمن ضمن محكوم كردن اقدام ائتلاف سعودی به توقف چند ساعته فرستاده سازمان ملل در فرودگاه بین المللی صنعا گفت: متجاوزان آمریكایی سعودی با این اقدام درصدد تخریب وجهه و اعتماد مردم یمن است، در حالی اگر این توقف از سوی ما صورت می گرفت، با هزاران واكنش مواجه می شدیم.
الحوثی از سازمان ملل، حامیان صلح یمن و رئیس سوئدی شورای امنیت خواست نسبت به این امر موضعگیری كند تا بار دیگر عربستان با هیچ هیاتی اینگونه رفتار نكند.

** بمباران شهرهای یمن توسط متجاوزان سعودی
جنگنده های عربستان دیشب و امروز صبح طی 9 نوبت دو منطقه 'علاف' و 'الازقول' در شهرهای 'سحار' و 'مجز' در استان 'صعده' در مركز یمن را بمباران كردند .
همچنین جنگنده های سعودی امروز در 5 نوبت مناطق مسكونی و برج مخابرات شهر 'كسمه' در استان 'ریمه' را بمباران كردند.
تاكنون آمار تلفات و خسارات احتمالی حملات اخیر جنگنده های سعودی به مناطق غیر نظامی یمن منتشر نشده است .

** انفجارهای شدید شهر الحدیده را لرزاند
جنگنده های ائتلاف سعودی و اماراتی دیشب با بمباران مناطق مختلف 'الحدیده' در غرب یمن موجب وقوع انفجارهای شدیدی در این شهر بندری شدند كه شعله های آتش آن تا ساعت ها زبانه می كشید.
منابع محلی گفتند كه شهر الحدیده از دیشب تاكنون بیش از 15 بار توسط جنگنده های ائتلاف سعودی مورد حمله قرار گرفته است .
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین كشور عربی آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاكنون منجر به كشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این كشور شده است.
خاورم** 1453**1651