شناسايي ايده هاي بكر با ماراتون برنامه نويسي تلفن همراه

تهران-ايرنا-دبير ششمين جشنواره برنامه نويسي تلفن همراه كشور با بيان اينكه ماراتون برنامه نويسي تلفن همراه از 15 الي 17 شهريور ماه امسال در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود، گفت: اين ماراتون در پي شناسايي ايده هاي بكر و پرورش ايده‌هاي خلاقانه است.

در دنياي امروز، تلفن همراه به عنوان يكي از ضروريات زندگي بشر محسوب مي‌شود و نياز به برنامه‌هاي كاربردي در اين خصوص همه‌گير شده است؛ با توجه به اين كه جوانان كشور از استعداد سرشاري در زمينه برنامه‌نويسي موبايل برخوردار هستند، ضرورت جذب اين استعدادها به عنوان يك وظيفه در اين صنعت به شمار مي رود.
بر همين اساس برگزاري جشنواره هايي همچون برنامه نويسي تلفن همراه كشور مي تواند، آموزش رفتارهاي صحيح اجتماعي، اقتصادي در حوزه كسب وكارهاي نو، لذت حل مساله به شيوه‌هاي گوناگون در فرآيندي خلاقانه، پرورش ايده‌هاي خلاقانه در حوزه برنامه نويسي موبايل، توجه به رغبت‌ها و علايق متفاوت دانشجويان و شناسايي توانمندي‌ها و هدايت استعدادها در حوزه برنامه نويسي را بر عهده بگيرد.
حميدرضا ربيعي روز شنبه در گفت گو با خبرنگار ايرنا هدف از برگزاري اين جشنواره را شناسايي تيم هاي برنامه نويسي برجسته كشور، شناسايي ايده هاي بكر و خلاقانه و ورود اين تيم ها به بازار كار دانشته و اظهار داشت: اين رويداد از معتبرترين مسابقات برنامه نويسي تلفن همراه كشور مي باشد و از سال 1392 تا كنون پنج دوره اين مسابقات در سطح كشور برگزار شده و تيم هاي برنامه نويسي متعددي را وارد بازار كار كرده است.
دبير ششمين ماراتن برنامه نويسي تلفن همراه كشور يادآور شد: گسترش و ترويج خدمات ارزش افزوده موبايل با رويكرد برنامه‌هاي كاربردي و بازي در حوزه تلفن همراه، تقويت وجدان كار، انضباط اجتماعي و كارآفريني، حمايت از توليد ملي به عنوان يك فعاليت فرهنگي در برابر نمونه‌هاي خارجي و گسترش فرهنگ مصرف ايراني، ايجاد مسابقات سرگرمي‌هاي علمي آموزشي در كشور با رويكرد ايجاد كسب و كارهاي كوچك، ايجاد خودباوري و اعتماد به نفس در دانشجويان و تقويت هويت ملي و فرهنگي با تاكيد بر توانايي‌هاي علمي داخلي نيز از جمله اهداف توسعه‌اي است كه در اين رويداد دنبال خواهد شد.
ربيعي گفت: بسياري از افرادي كه هم اكنون اسپانسر اين جشنواره علمي هستند؛ همان هايي بودند كه در دوره هاي پيشين صاحب مقام شده اند و همين امر گوياي رشد افراد برگزيده اين مارتن برنامه نويسي تلفن همراه در كشور است.
وي افزود: خوشبختانه آمار شركت كنندگان در اين جشنواره علمي هر ساله افزايش مي يابد و دانش آموزان، دانشجويان و فارغ التحصيلان زيادي از شهرستان هاي كشور در اين ماراتن ثبت نام مي كنند.
مدير آزمايشگاه و مدير گروه فناوري اطلاعات دانشگاه صنعتي شريف ادامه داد: اميدوارم اين حمايت ها كماكان رشد يافته و شاهد پيشرفت روزافزون برنامه نويسان حرفه اي در كشور باشيم.
وي خاطرنشان كرد: بيشتر حمايت ها از سازمان هاي غيردولتي مي شود و كمتر شاهد حضور ارگان ها و بخش هاي دولتي براي حمايت از برگزيدگان اين جشنواره علمي هستيم.
ربيعي با اشاره به ششمين جشنواره برنامه نويسي تلفن همراه كشور گفت: شركت كنندگان 48 ساعت فرصت دارند تا نسخه اوليه يك برنامه تلفن همراه در حوزه هاي مشخص شده توسط كميته ارتباط با صنعت مسابقه را به تيم داوري تحويل دهند؛ در كل اين مدت تيم ها در محل برگزاري رويداد قرنطينه هستند و تيم هاي داوري و مشاور به صورت كامل بر نحوه عملكرد تيم ها نظارت مي كنند.
دبير ششمين جشنواره برنامه نويسي تلفن همراه كشور افزود: در انتها تيم هاي برتر با نظر داور ها به مرحله نهايي راه پيدا ميكنند و فرصت دارن تا مجددا برنامه خود را براي داوران ارائه دهند.
ربيعي با بيان اينكه ثبت نام افراد در اين جشنواره رايگان است، افزود: گروه ها در قالب تيم هاي 2 الي 4 نفره خواهند بود و ثبت نام به صورت اينترنتي و از طريق سايت اختصاصي مسابقات انجام خواهد پذيرفت.
علمي**9187**1440