نيكوكاران آذربايجان شرقي 60 ميليارد ريال به ايتام كمك كردند

تبريز-ايرنا- معاون توسعه مشاركت‌هاي مردمي كميته امداد آذربايجان شرقي از كمك بيش از 60 ميليارد ريالي نيكوكاران اين استان به ايتام در سه ماهه اول سالجاري خبر داد.

بهروز شريف روز شنبه با دعوت از خيران آذربايجان شرقي براي حمايت از ايتام و فرزندان محسنين بدون حامي، افزود: اكنون 27 هزار و 312 حامي نيكوكار استان آذربايجان شرقي حمايت از حدود 12 هزار و 531 يتيم طرح اكرام ايتام و محسنين را برعهده‌ دارند.
وي با اشاره به اينكه طرح محسنين شامل آن دسته از خانوارهاي نيازمند مي ‌شود كه داراي سرپرست بيمار، معلول، ازكارافتاده و يا زنداني هستند، اظهار داشت: اكنون 13 هزار و 639 حامي فعال طرح محسنين حمايت از هشت هزار و 456 فرزند نيازمند را در آذربايجان شرقي بر عهده‌ دارند.
شريف اضافه كرد: حاميان علاوه بر پرداخت سرانه ماهانه، تلاش مي‌ كنند مشكلات درماني، تحصيلي و معيشتي ايتام و فرزندان تحت حمايت را رفع كنند.
وي با اشاره به اينكه 13 هزار و 572 حامي طرح اكرام ايتام، چهار هزار و 75 يتيم را زير چتر حمايتي خود قرار داده‌اند، گفت: اين حاميان علاوه بر كمك‌هاي نقدي، هرماه پيگير مشكلات تحصيلي، مسكن و جهيزيه فرزندان معنوي خود هستند و در حد توان نسبت به حل اين مشكلات اقدام مي‌كنند.
شريف يادآور شد: حاميان طرح اكرام ايتام و محسنين در سال گذشته 22 ميليارد و 500 ميليون تومان به فرزندان معنوي خود كمك كردند تا اين فرزندان بتوانند بدون دغدغه و با خيال راحت زندگي كنند.
وي عنوان كرد: مردم و خيران آذربايجان شرقي براي حمايت از فرزندان نيازمند محسنين علاوه بر مراجعه به دفاتر اين نهاد در استان و يا سايت محسنين، مي‌توانند عدد يك را به سامانه 30001274 پيامك كنند.
3038/518