۶ مرداد ۱۳۹۷، ۷:۵۳
کد خبر: 82983441
T T
۰ نفر
تصادف در جاده های زنجان پنج كشته برجا گذاشت

زنجان - ایرنا - جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: طی 24 ساعت گذشته، تصادف رانندگی در 2 مسیر ارتباطی این استان پنج كشته برجا گذاشت.

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار نفر بر اثر به زیر كشیده شدن خودروی سواری پراید توسط یك دستگاه اتوبوس مسافربری و یك نفر نیز به دلیل برخورد یك دستگاه خودروی سواری پژو با موتورسیكلت، كشته شدند.
وی اظهار داشت: برخورد اتوبوس مسافربری در ساعت 7:15 صبح جمعه /پنجم مرداد/ در كیلومتر 92 لاین شمالی آزاد راه زنجان - تبریز، اتفاق افتاد كه بر اثر این حادثه تلخ و دلخراش، متاسفانه هر چهار سرنشین خودروی سواری در دم جان باختند.
عظیمی با بیان اینكه این اتوبوس با 14 مسافر از مبدا شیراز به مقصد تبریز در حركت بود ، افزود: این اتوبوس مسافربری به علت توجه نكردن راننده به جلو كه ناشی از خستگی و خواب آلودگی بود این تصادف خونین را رقم زد.
وی یادآور شد: ساعت 18:55 شامگاه جمعه نیز بر اثر برخورد یك دستگاه خودروی سواری با موتورسیكلت در جاده روستایی گلابر واقع در مسیر ارتباطی زنجان - ایجرود، موتورسوار به شدت مصدوم و به منظور مداوا به بیمارستان اعزام شد كه متاسفانه تلاش پزشكان معالج نتیجه نداد و جان باخت.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز گفت: نیروهای عملیاتی امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر این استان پس از اطلاع از موضوع تصادف اتوبوس مسافربری با یك دستگاه خودروی سواری، بلافاصله عازم محل شدند.
غفور آقاجانلو افزود: وقتی نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر مستقر در پایگاه جاده ای تیر پارك و عوارضی آزاد راه زنجان - تبریز، به محل حادثه رسیدند با صحنه ای بسیار دلخراش مواجه شدند.
وی اظهار داشت: این نیروها با استفاده از ست رهاسازی برای بیرون كشیدن جسم بی جان سرنشینان خودروی سواری كه شامل راننده (مرد) و 2 زن و یك كودك دختر بود، قریب 2 ساعت تلاش كردند.
آقاجانلو تصریح كرد: این خودروی سواری بطور كامل به زیر اتوبوس كشیده شده بود و راننده و سرنشینان خودروی سواری در دم جان باخته بودند.
به گزارش ایرنا، بامداد پنجشنبه /چهارم مرداد/ نیز بر اثر برخورد یك دستگاه سمند، پراید، تاكسی و ام وی ام در كیلومتر 102 جاده ترانزیت زنجان - قزوین، سه نفر كشته شدند.
همچنین تصادف رانندگی طی روزهای دوم و سوم مرداد در 2 مسیر ارتباطی این استان، منجر به فوت 3 نفر و مصدومیت 6 تن شد.
سوم مرداد در كیلومتر 15 مسیر ارتباطی زنجان - ارمغانخانه، 2 دستگاه خودروی سواری پژو 405 و پراید با یكدیگر برخورد كردند كه منجر به كشته شدن یك نفر و مصدومیت پنج سرنشین شد و علت آن نیز تجاوز به چپ از جانب راننده یكی از خودروها بود.
همچنین در این روز، یك دستگاه خودروی سواری ریو در مسیر ارتباطی زنجان - بیجار بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده، واژگون شد كه راننده آن نیز پس از انتقال به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان، جان باخت.
دوم مرداد، در كیلومتر 102 جاده ترانزیت زنجان - قزوین برخورد یك دستگاه كامیون و سواری پراید با یكدیگر، یك كشته و یك مصدوم برجا گذاشت كه علت آن نیز انحراف به چپ از جانب راننده كامیون بود.
در چهار ماه نخست امسال (فروردین تا پایان تیر) 73 نفر و در مدت مشابه سال قبل 63 نفر بر اثر وقوع تصادف های جاده ای در زنجان كشته شدند.
عمده دلیل وقوع حوادث رانندگی در سطح جاده های ارتباطی زنجان، توجه نداشتن رانندگان به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است.
استان زنجان پنج هزار و 840 كیلومتر راه ارتباطی دارد كه از این میزان، 200 كیلومتر آزادراه، 113 كیلومتر بزرگراه، 342 كیلومتر راه اصلی و 974 كیلومتر راه فرعی است.
6084/6085