ویژن كارت گامی برای تحول اقتصادی كیش است

كیش - ایرنا - مدیركل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش عنوان كرد: راه اندازی دفتر صدور ویژن كارت در این جزیره با هدف حمایت از تجار و تحول اقتصادی جزیره كیش است.

به گزارش ایرنا عباس نوربخش پنجشنبه شب در آیین افتتاح دفتر شركت ویژن كارت ایرانیان جزیره كیش اظهار داشت: دفتر ویژن كارت در این جزیره از 3 سال قبل فعالیت خود را به صورت محدود آغاز كرده است .
وی گفت: با همكاری شركت كیش ایر و حمایت سازمان منطقه آزاد كیش، فعالیت این دفتر هم اكنون در این جزیره گسترده‌تر شده است.
نوربخش تصریح كرد: صدور مستر كارت و ویزا كارت از كاركردهای این دفتر خدمات مالی ، ارزی و اقتصادی می باشد كه این كارتها در بیش از 200 كشور دنیا قابل استفاده بوده و به صورت اینترنتی و از طریق دستگاه های خودپرداز ( ATM ) قابل شارژ می باشد.
مدیركل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش با اشاره به قابلیت كارتهای اعتباری ویژن افزود: مجوز قانونی لازم برای اعتبار بخش این كارتها از بانك های خارجی و بانك مركزی اخذ شده و امكان حواله تا سقف یكصد هزار دلار برای تجاری كه فعالیت آنان مورد تایید سازمان منطقه آزاد كیش می باشد، وجود دارد.
نوربخش اظهار داشت: این اتفاق بزرگی برای تسهیل در امور تجار و بازرگانان كیش است كه می‌توانند بدون مسیر صرافی های و تحمل هزینه های كمیسیون مربوطه، خودشان به طور مستقیم از طریق این كارت ها مبلغ یادشده را برای امور تجاری خود حواله كنند.
وی افزود: این طرح یك مزیت و از كاركردهای منطقه آزاد كیش برای تسهیل صادرات و واردات است.
مدیر كل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش اظهار داشت: ایجاد این فرصت و ظرفیت، برای سهولت فعالیت اقتصادی و خدمت به مردم و تجار و بازرگانان كیش می باشد و در قدم بعدی سایر مناطق كشور نیز می توانند برخوردار شوند.
نوربخش گفت: اولویت اصلی ما در ارائه این كارت به تجار و بازرگانان شناخته شده و مورد تایید در جزیره كیش می باشد تا از هرگونه موارد انحراف پولی جلوگیری شود.
مدیرعامل شركت ویژن كارت ایرانیان نیز گفت: با مشاركت شركت كیش ایر و سازمان منطقه آزاد و با هدف كمك به تجار ، بازرگانان و مردم هرمزگان به ویژه جزیره كیش كارت‌های ارزی مستر و ویزا صادر می‌كنیم.
حامد ذوالفقاری افزود: در این طرح، بازرگانان و تجاری كه مورد تایید سازمان منطقه آزاد كیش هستند با تاییدیه مربوطه و زیر نظر بانك مركزی و قوانین حاكمه بین المللی می توانند تا سقف یكصد هزار دلار در بانك‌های خارجی ماهیانه از حساب های خود سوییفت كنند.
وی اظهار داشت: این كارت ها كه پس از برجام وارد كشور شده و از طریق وزارت ارتباطات به مردم معرفی شده است در 210 كشور دنیا اعتبار لازم را دارد.
ذوالفقاری گفت: قصد داریم این خدمات را به سایر مناطق آزاد كشور نیز توسعه دهیم و تجار و مسافران می توانند برای امور تجاری و مسافرتی خود از این كارت ها استفاده كنند.
وی افزود: در حال حاضر با چندین بانك و موسسه مالی طرف قرارداد هستیم و وظیفه ما تسهیل امور در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی است.
مدیرعامل شركت ویژن كارت ایرانیان تصریح كرد: ما در منطقه آزاد ایران و در چارچوب قوانین منطبق بر جزایر آزاد بین المللی با بانك های اروپایی و آسیای میانه فعالیت می‌كنیم.
جزیره كیش با مساحت 91.5 كیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 كلیومتری كرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است.
6993