بيش از 26 هزار تن كالا از راه آهن آستارا صادر شد

آستارا - ايرنا - مديركل گمرك آستارا گفت: 26 هزار و 632 تن كالا در قالب 422 واگن قطار در تيرماه امسال از راه آهن اين شهرستان به خارج از كشور صادر شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رسول اميدي عصر پنجشنبه در نشست خبري در گمرك ريلي آستارا افزود: در اين مدت چهار هزار و 647 تن كالا در قالب 77 واگن به بارانداز راه آهن آستارا وارد و 26 هزار و 632 تن كالا در قالب 422 واگن از آن خارج شده است.
وي افزود: لوازم خانگي، سراميك، سيمان، ميوه ، سنگ و كلينكر از كالاهاي صادره به كشورهاي روسيه، گرجستان و آذربايجان بوده و از آن كشورها، تخته ام دي اف و غلات وارد شده است.
اميدي ادامه داد: گمرك بارانداز از اوايل تيرماه امسال فعال و طي آن ماه، 2 هزار و 521 تن كالا با 40 واگن حمل و نقل شده و با استقرار سازمان هاي خدمات رسان حوزه تجارت، صادرات، واردات و حمل و نقل در بارانداز، راه آهن آستارا - آستارا رونق بيشتر خواهد گرفت.
راه آهن آستارا-آستارا بين ايران و جمهوري آذربايجان، فروردين ماه امسال افتتاح شد.
اداره كل گمرك آستارا در امور واردات و صادرات قطعي كالا، ورود و خروج موقت، تعاوني مرزنشينان، حمل و نقل داخلي و خارجي، صدور موافقت نامه تجارت بين المللي و برگ خروج خودرو، امور مسافري، مرجوعي، امانت هاي پستي و قضايي فعاليت مي كند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007