200 تبعه خارجي از مرز آستارا به مشهد عزيمت كردند

آستارا - ايرنا - مدير پايانه مرزي آستارا گفت: 200 تبعه جمهوري آذربايجان به مناسبت دهه كرامت، از مرز زميني اين شهرستان گذر و به مشهد مقدس عزيمت كردند.

جلال ديانسايي روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: زائران در مسير حركت از آستارا در آستان امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) اين شهرستان به اقامه نماز و زيارت اين مكان مقدس پرداختند.
وي ادامه داد: در سال گذشته در سالروز ميلاد امام رضا (ع)، حدود 300 تبعه خارجي از مرز آستارا به مشهد رفته بودند.
شهرستان مرزي بندر آستارا در غرب استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد ايران است و سالانه 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از آن تردد مي كنند.

** آئين تكريم امام زادگان آستارا برگزار شد
آئين تكريم امامزادگان به مناسبت دهه كرامت، عصر پنجشنبه با حضور مردم و مسئولان در حرم امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) آستارا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا در اين آئين گفت: در 4 سال گذشته حدود سه ميليارد ريال از سازمان اوقاف و اعتبارات دولتي براي عمران اين حرم هزينه شده و تكميل آن نيازمند 30 ميليارد ريال اعتبار است.
جمشيد مهدوي افزود: امامزادگان ظرفيت عظيمي براي ايران و جهان اسلام به شمار مي روند و بهره مندي از آنها به منظور نشر معارف اهل بيت (ع) و مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن، انقلاب اسلامي و نظام را در برابر دشمن بيمه مي كند.
وي بيان كرد: تكريم مقام و منزلت امامزادگان، وظيفه الهي و اداي دين به پيشگامان ترويج فرهنگ و معارف شيعي در ايران است.
در اين آئين از خادمان افتخاري و بازنشسته حرم امام زادگان آستارا تجليل شد.
امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) هستند و در سال 253 هجري قمري در راه ترويج اسلام به شهادت رسيده اند و مرقد مطهر آنها در هفت كيلومتري جاده آستارا به تالش قرار دارد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007