2 واحد مسكوني نيازمندان در آستارا تحويل داده شد

آستارا - ايرنا - فرمانده سپاه آستارا از واگذاري دو واحد مسكوني به روستاييان نيازمند اين شهرستان خبر داد.

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار ايرنا؛ آرمان در آئين افتتاح اين واحدها به مناسبت دهه كرامت در روستاي كوته كومه بخش لوندويل گفت: هزينه ساخت هر واحد 350 ميليون ريال است و با اعتبار اختصاص يافته و مشاركت خيران، 700 ميليون ريال براي ساخت اين واحدها هزينه شد.
وي افزود: هر واحد مسكن با همكاري كميته امداد امام (ره) و با حدود 50 متر مربع زيربنا در كمتر از سه ماه تكميل و به خانواده هاي نيازمند تحويل داده مي شود.
سپاه آستارا سال گذشته با هزينه اي بالغ بر 6 ميليارد و 900 ميليون ريال، 23 واحد مسكوني براي نيازمندان ساخته بود.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان قرار دارد و پنج هزار و 330 نفر در قالب 2 هزار و 911 خانوار آن، تحت پوشش كميته امداد امام (ره) هستند.
***
سامانه شبيه ساز تيراندازي مجازي با هدف افزايش مهارت نيروهاي مسلح و بسيج، به مناسبت دهه كرامت در سالن 9 دي آستارا رونمايي شد.
فرمانده سپاه ناحيه آستارا روز چهارشنبه در آئين رونمايي اين سامانه گفت: اين سامانه نرم افزاري با تلاش متخصصان داخلي در فضايي به مساحت 80 متر مربع و با هزينه اي بالغ بر يك ميليارد و 700 ميليون ريال راه اندازي شده و علاوه بر آستارا، در رشت نيز فعال شده است.
سرهنگ جهانبخش آرمان افزود: كاربرد همزمان پنج سلاح در خط آتش با شبيه سازي سلاح هاي سبك نيروهاي مسلح و اجراي طرح هاي تاكتيكي ثابت و متحرك از قابليت هاي اين سامانه است و علاقه مندان به ورزش تيراندازي نيز مي توانند براي آموزش، نام نويسي و در دوره ها شركت كنند.
7105 / 7124 /6030