فرماندار: مدارس غيرانتفاعي آستارا استاندارد شود

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: ارتقاي كيفيت آموزش و استاندارد سازي مدارس غير انتفاعي اين شهرستان ضروري است و بايد در دستور كار متوليان امر قرار گيرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، يونس رنجكش روز چهارشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش در فرمانداري آستارا افزود: مدارس غير انتفاعي اغلب در ساختمان هاي فرسوده فعاليت مي كنند و نظارت جدي بر فعاليت آموزشي و ميزان شهريه دريافتي آنها ضروري است.
وي بيان كرد: موسسان اين مدارس بايد توان مديريت مجموعه آموزشي خود را داشته باشند و با ايجاد فضاي رقابت خوب، از پرورش استعدادهاي دانش آموزان غافل نباشند.
رنجكش ادامه داد: براي تثبيت قيمت مصوب لباس دانش آموزان بايد حلقه هاي واسطه توليد، توزيع و مصرف كننده حذف شود و مشاوران آموزش و پرورش در انتخاب رشته تحصيلي، دانش آموزان را با توجه به استعداد آنها راهنمايي و به رشته هاي كار و دانش و فني و حرفه اي نيز توجه كنند.
او گفت: شوراي آموزش و پرورش در ساماندهي مشكلات آموزشي جامعه هدف وظيفه مهم دارد و هرگونه اشتباه در برنامه ريزي و سياستگذاري، عواقب جبران ناپذير خواهد داشت و از ديدگاه هاي كارشناسان، نخبگان و افراد باتجربه استفاده شود.
حدود يك هزار معلم در 150 مدرسه دولتي و غيردولتي آستارا به 16 هزار دانش آموز تدريس مي كنند و اين شهرستان با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد.
7105 / 7124 /6030