116 ميليارد ريال تسهيلات اشتغال روستايي در مهاباد پرداخت شد

مهاباد- ايرنا- فرماندار مهاباد با اشاره به اينكه 184 ميليارد ريال سهم اين شهرستان در بخش اشتغال روستايي است، گفت: تاكنون 227 ميليارد ريال اعتبار توسط بانك هاي عامل اين منطقه پرداخت شده كه 116 ميليارد ريال آن مربوط به اشتغال پايدار روستايي بوده است.

به گزارش ايرنا، ايرج شجاعي روز سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال فراگير و پايدار روستايي شهرستان مهاباد افزود: با تصويب طرح هاي ثبت نام شده، سقف سهميه شهرستان مهاباد را در بخش اشتغال پايدار روستايي به صورت كامل جذب مي كنيم.
وي ادامه داد: تاكنون 671 طرح در كميته فني شهرستان با اعتبار يك هزار و 660 ميليارد ريال تصويب شده كه 448 طرح در بخش روستايي و 223 طرح در بخش اشتغال فراگير است.
وي با اشاره به اينكه تاكنون تسهيلات 52 طرح پرداخت شده است، بيان كرد: با تصويب اين طرح ها براي يك هزار و 716 نفر اشتغال پيش بيني شده كه يك هزار و 706 نفر در بخش پايدار روستايي و بقيه مربوط به طرح هاي اشتغال فراگير است.
فرماندار مهاباد افزود: از ابتداي امسال تاكنون بانك هاي كشاورزي و رفاه كارگران هر كدام با حدود 90 ميليارد ريال بيشترين تسهيلات حوزه اشتغال فراگير و پايدار روستايي را پرداخت كردند.
شجاعي با تاكيد بر تعامل و همكاري بانك ها در پرداخت تسهيلات به طرح ها گفت: بانك هاي عامل با رعايت مراحل اداري در پرداخت تسهيلات همكاري لازم را داشته باشند تا اعتبارات مصوب براي رونق كاهش نرخ بيكاري شهرستان جذب شود.
به گزارش ايرنا سهم آذربايجان غربي از تسهيلات اشتغال فراگير روستايي 4 هزار و 800 ميليارد ريال است كه بر اساس طرح هاي پيشنهادي بين شهرستان ها تقسيم مي شود و محدوديت ندارد.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
3093/2093

سرخط اخبار استان‌ها