تلفن بزرگترين روستاي آستارا به علت سرقت سيم قطع شد

آستارا - ايرنا - بخشدار لوندويل آستارا گفت: تلفن كانرود بزرگترين روستاي اين بخش به علت سرقت تجهيزات مخابراتي از سه روز قبل قطع است و براي تهيه و نصب تجهيزات لازم تلاش مي شود.

احمد قديمي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: تلفن تعدادي از خانه هاي اطراف حرم امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) در حاشيه محور آستارا به تالش نيز به همين علت قطع شده و از سوي دهياري كانرود و شركت مخابرات آستارا، عليه سارق يا سارقان احتمالي شكايت شده است.
مدير شركت مخابرات آستارا نيز گفت: سيم هاي مخابرات كانرود براي پنجمين بار در سال جاري سرقت و براي تهيه و جايگزيني كابل جديد، به شركت مخابرات استان گيلان درخواست داده شده است.
طهماسب خدابخش افزود: اگر كابل هاي هوايي اين روستا به صورت زميني راه اندازي شود، احتمال سرقت كاهش مي يابد و اداره مخابرات آستارا در اين راستا براي همكاري با شوراي اسلامي و دهياري كانرود آماده است.
لوندويل آستارا با 148 كيلومتر مربع مساحت و 22 هزار نفر جمعيت در امتداد محور مواصلاتي آستارا به تالش قرار دارد و از سال 1380 به عنوان بخش معرفي شده است.
بندر مرزي آستارا با 38 هزار و 600 مشترك تلفن ثابت و 86 هزار و 261 مشترك تلفن همراه از نظر دسترسي به تلفن ثابت، رتبه ششم و از نظر دسترسي به اپراتورهاي تلفن همراه، رتبه پنجم را در استان گيلان دارد.
اين شهرستان با 91 هزار نفر جمعيت در 2 بخش و 62 روستا در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007