تسهيلات ايجاد فروشگاه در آستارا به افراد بومي تعلق مي گيرد

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: فروشگاه هاي زنجيره اي در اين شهرستان به تعداد كافي داير شده و تسهيلات ايجاد آن، فقط به متقاضيان بومي پرداخت مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش شامگاه دوشنبه در جلسه كميسيون نظارت بر بازار در فرمانداري آستارا افزود: متقاضيان ايجاد فروشگاه هاي زنجيره اي در اين شهرستان، براي دريافت تسهيلات بانكي بايد در سامانه كارا نام نويسي كنند.
وي از دستگاه هاي متولي خواست به منظور ساماندهي دستفروشان و تسهيل دسترسي مردم به مايحتاج خود، مكان هاي ايجاد بازار محلي در شهرهاي آستارا و لوندويل را طي هفته جاري مشخص كنند.
وي ادامه داد: قيمت كالاها در شهرستان گردشگرپذير و مرزي آستارا نبايد نوسان و افزايش زيادي داشته باشد و بايد ستاد تنظيم بازار با همكاري اداره تعزيرات حكومتي و بازديدهاي ميداني بازرسان و ناظران، به تثبيت قيمت ها و كنترل مستمر بازار اقدام كنند.
رنجكش همچنين از اعطاي تسهيلات بانكي براي تجهيز نانوايي هاي شهري و روستايي خبر داد و متقاضيان را به دريافت آن و افزايش كيفيت نان و رضايتمندي مردم توصيه كرد.
رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نيز در اين جلسه گفت: ميزان بازرسي از بازار در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 53 درصد افزايش يافته است.
محسن آهني گفت: 27 واحد سورت و بسته بندي محصول در آستارا شناسايي و پروانه فعاليت يكي از آنها صادر شده است و در صورت پروانه دار شدن و فعاليت قانوني آنها، از تسهيلات بانكي سامانه كارا بهره مند خواهند شد.
سامانه كارا در عمل به سياست هاي اقتصاد مقاومتي، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت براي ثبت نام متقاضيان تسهيلات بانكي اشتغال فراگير راه اندازي شده است.
از پنج هزار واحد تجاري در آستارا حدود يك هزار و 500 واحد در بازارچه ساحلي اين شهرستان فعال است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7124/2007