مراكز نیكوكاری ارتباط بی واسطه نیازمندان با خیرین را فراهم كرد

كرمان - ایرنا - مدیركل كمیته امداد امام (ره ) استان كرمان گفت : ایجاد و راه اندازی مراكز نیكوكاری در محلات این استان زمینه ارتباط بی واسطه خیرین هر محله با نیازمندان ان محدوده خاص را فراهم كرده كه بسیار راهگشا بوده است .

یحیی صادقی روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح مركز نیكوكاری سادات استان كرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از راه ‌اندازی مراكز نیكوكاری را واگذاری امور نیازمندان به خیران اعلام داشت و گفت: تاكنون 60 مركز نیكوكاری در محلات سراسر استان كرمان به‌منظور رسیدگی به امور نیازمندان هر محله توسط خیران همان محله راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اینكه مركز نیكوكاری اكرام سادات استان كرمان به عنوان اولین مركز در كشور به ‌منظور رسیدگی به امور سادات نیازمند این استان راه‌اندازی شده است افزود: خدماتی كه در این مركز به خانواده‌های سادات ارائه می‌شود باید عزتمندانه و آبرومندانه باشد.
**افزون بر 124 میلیارد تومان در حوزه اشتغال هزینه شد
مدیركل كمیته امداد استان كرمان همچنین گفت: بیش از 124 میلیارد تومان طی سال گذشته توسط این نهاد در حوزه اشتغال مددجویان و نیازمندان هزینه شده است.
یحیی صادقی، در نشست با حضور مدیران كل حرفه‌ آموزی و كاریابی كمیته امداد ،تعاون كار و رفاه اجتماعی و مدیركل آموزش و فنی حرفه‌ ای این استان افزود: موضوع اشتغال در كمیته امداد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و با اقدامات انجام ‌شده در حوزه اشتغال مددجویان و اقشار نیازمند توانسته ‌ایم به هدف‌ گذاری مورد نظر در زمینه اشتغال دست ‌یابیم.
وی به تعامل و همكاری خوب كمیته امداد استان با اداره كل فنی و حرفه‌ ای این استان اشاره كرد و افزود: اداره كل كمیته امداد كرمان در بین سایر ادارات كمیته امداد كشور بالاترین تعامل را با اداره فنی و حرفه ‌ای دارد.
صادقی با اشاره به اینكه تعهد كمیته امداد استان كرمان در كارگروه اشتغال استان در سال 96 ایجاد چهار هزار فرصت شغلی بوده است بیان كرد: این نهاد با برنامه‌ ریزی و تلاش ‌های انجام ‌شده موفق به ایجاد هفت هزار و 800 فرصت شغلی در این استان شده است.
وی نظارت بر طرح ‌های اشتغال را یكی از برنامه‌ های مهم این نهاد اعلام كرد و گفت: به‌ منظور ارائه راهنمایی‌ و مشاوره ‌های لازم به مجریان طرح ‌های اشتغال و همچنین برای پایدارسازی طرح‌ها اشتغال تمامی طرح‌هایی كه توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد اجرا می‌شود توسط ناظران خودكفایی این نهاد تا رسیدن به مرحله كسب درآمد تحت نظارت قرار می‌گیرند.
مهر علی حق گویان مدیركل حرفه‌آموزی و كاریابی كمیته امداد نیز در این نشست مهارت فنی نداشتن افراد به رشته‌های تخصصی را یكی از عوامل مهم بیكاری در جامعه دانست و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان كرمان بیشتر در مدل‌سازی زنجیره اشتغال بین اداره فنی حرفه‌ای و مراكز كاریابی نقش دارد.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كرمان نیز در این نشست با اشاره به اینكه قسمت عمده اشتغال در استان كرمان توسط كمیته امداد انجام می‌شود، گفت: از 34 هزار تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان كرمان در سال گذشته در كارگروه اشتغال این استان چهار هزار شغل مربوط به كمیته امداد كرمان بوده است.
رضا اسماعیلی با بیان اینكه كمیته امداد نقش مؤثر و تعیین‌كننده‌ای در اشتغال استان كرمان دارد، افزود: قطعاً این نهاد می‌تواند در بحث كاریابی‌های نیز موثر واقع شود.
3029/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها