۱ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۰:۵۴
کد خبر: 82978746
۰ نفر
غرویان: «روحانی» خیرالموجودین است

تهران - ایرنا - مدرس حوزه علمیه قم با تاكید براینكه نمی توانیم از آسمان، برای اداره مملكت، فرشته و ملك بیاوریم، گفت: در میان افراد حاضر، خیرالموجودین دكتر روحانی است.

«محسن غرویان» مدرس حوزه علمیه قم درگفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: معتقدم دكتر روحانی اندیشه خوبی دارد و در راه منافع مردم تلاش می كند.
وی اظهار داشت: آنهایی كه بحث «عبور از روحانی» را پیش می كشند، باید دید با عبور از روحانی به سمت چه كسی می خواهند بروند، ما در این چهل سال دولت ها و شخصیت های مختلفی را دیده ایم. در این وضعیت به نظر من مواضع روحانی بهترین است، چون متعادل و معتدل است. نباید كشور را دچار تشنج روحی و روانی كنیم و آرامش را برهم بزنیم. باید به همین دولت كمك كنیم تا در زمان باقی مانده به سیاست خارجی و اقتصاد خدمت كند.
غرویان در خصوص تلاش دولت برای شفافیت و مبارزه با فساد، گفت: باید در عمل، شفافیت جدی باشد. در قضایای موسسه «ثامن الحجج»، می بینیم برخی چهره های سلبریتی (مشهور) كه در این ماجراها بوده اند، مصاحبه می كنند و توضیح می دهند. این موضوعات خیلی می تواند در اعتماد عمومی موثر باشد.
وی افزود: باید مردم احساس كنند پشت پرده ای وجود ندارد و منافع ملی و مصالح عمومی خط قرمز است. شخصیت ها به لحاظ موقعیت، اسم و رسم نباید سو استفاده كنند و منافع مردم را در خطر بیاندازند اگر این شفافیت بیشتر شود قطعا اعتماد عمومی هم باز خواهد گشت.
غرویان در خصوص ترمیم كابینه گفت: اگر افرادی كه می خواهند وارد كابینه شوندبا توجه به مطالبه و توقع مردم،همسو با دولت و اندیشه های رئیس جمهوری و از دانش لازم و تجربه كافی برخوردار باشند، می توانند برای بحران های اقتصادی راه حل جدیدی ارائه بدهند كه در این چارچوب تغییر كابینه می تواند موثر و پاسخگوی مطالبات مردمی باشد.
سیام**3202**1708