خوشروي موسيقي مازندران زير تيغ جراحي مي رود

ساري - ايرنا - استاد ابوالحسن خوشرو از هنرمندان و پيشكسوتان عرصه موسيقي محلي مازندراني بار ديگر به خاطر مشكل قلبي در بيمارستان قائمشهر بستري شد و قرار است صبح فردا عمل جراحي قلب باز انجام دهد.

نوه دختري استاد خوشرو روز يكشنبه با تاييد خبر بستري شدن وي به ايرنا گفت : ايشان سه روز است كه به دليل عارضه قلبي در بيمارستان ولي عصر قائمشهر به سر مي برند.
نوش افرين ساتكين افزود: در حال حاضر استاد براي آماده سازي جراحي قلب در بخش مراقبت هاي ويژه به سر مي برند و صبح فردا نيز جراحي قلب باز را در پيش دارند.
وي حال فيزيكي استاد را خوب توصيف كرد و اظهار داشت: پيش از اين نيز استاد موسيقي مازندراني به خاطر بيماري پروستات، 2 دفعه در بيمارستان بستري شد.
نوه استاد خوشرو از پيگيري اداره كل ارشاد براي برطرف شدن مشكل بيمه تكميلي استاد خوشرو خبر داد و گفت: تاكنون پيگيري هايي انجام شده اما از پايان كار اطلاعي ندارم.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران نيز در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: با رايزني هايي انجام گرفته با صندوق اعتباري حمايت از هنرمندان كشور ، مشكل بيمه تكميلي استاد خوشرو برطرف شده و هم اكنون در حال طي كردن مراحل اداري مي باشد.
محمود شالويي بالا بودن سن و دير اقدام كردن براي بيمه تكميلي را يكي از مشكلاتي عنوان كرد كه گريبانگير تعدادي از هنرمندان استان است.
وي همچنين اعلام كرد: اداره كل ارشاد مازندران در تلاش است تا هزينه درماني و جراحي پيش روي استاد را نيز تامين و پرداخت كند .
استاد ابوالحسن خوشرو متولد سال ۱۳۲۵در روستاي سياهرودكلاي قائمشهر است و از كودكي به نواختن لله‌وا يا ني چوپاني مازندران پرداخت و براي تكميل دانش موسيقي خود از هنرستان موسيقي تهران فارغ التحصيل شد.
اين هنرمند در اجراي ليلي جانها و آوازهاي مازندراني و تلفيقي از شيوه‌هاي استادان قديم و نيز سبك و لحن شخصي خود را ارائه مي‌كند و اين ويژگي، او را از ديگران متمايز و برجسته مي‌نمايد.
7335/1899