۳۱ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۲۸
کد خبر: 82978149
۰ نفر
پرچمدار ايران حذف شد

تهران - ايرنا - رقابت هاي تكواندوي بين المللي «ججو» با حذف زودهنگام «كيميا عليزاده» پرچمدار كاروان ايران در بازيهاي آسيايي 2018 و كسب مدال طلاي «مليكا ميرحسيني» همراه شد.

به گزارش ايرنا؛ امروز (يكشنبه) در ادامه مسابقات بين المللي كره جنوبي، عليزاده دارنده مدال برنز المپيك 2016 كه تنها مدال آور تاريخ ورزش زنان ايران در بازهاي المپيك محسوب مي شود در وزن منهاي 67 كيلوگرم، ابتدا برابر «واي ينگ تسانگ» از هنگ كنگ به برتري 8 بر 2 دست يافت.
پرچمدار كاروان ايران در بازيهاي آسيايي 2018 در دومين مبارزه برابر «سو يونگ سئو» از كره‌جنوبي نتيجه را 22 بر 17 واگذار كرد و از دور رقابت‌ها كنار رفت.
سپس «زينب اسماعيلي» در وزن منهاي 73 كيلوگرم مبارزه برابر «خاليموا موخرو» از تاجيكستان را با شكست به پايان رساند و حذف شد.
ميرحسيني سومين نماينده امروز ايران بود كه او نيز در وزن منهاي 73 كيلوگرم به مصاف حريفان رفت و با برتري در تمامي مبارزات خود به مدال طلا رسيد.
وي در نخستين گام «هيون جئونگ هان» نماينده كره جنوبي را 3 بر 2 از پيش رو برداشت. در ادامه «خاليموا مخرو» تاجيكستاني را با نتيجه 3 بر صفر مغلوب كرد و در نيمه نهايي «مي نا ميونگ» ديگر نماينده ميزبان را در ديداري حساس و نفس گير 10 بر 9 مغلوب ساخت و به فينال راه پيدا كرد.
ميرحسيني در فينال برابر «تينگ هسيا» از چين تايپه 11 بر 9 به برتري رسيد تا قهرمان اين دوره از مسابقات باشد.
با اين اوصاف تعداد مدال هاي بانوان تكواندوي ايران در اين مسابقات بين المللي به يك طلا، يك نقره و يك برنز رسيد.
اين مسابقات از روز چهارشنبه آغاز شده است و فردا (دوشنبه) به پايان مي‌رسد.
به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتيب 20، 12 و 7.20 امتياز در راستاي افزايش رنكينگ المپيكي تكواندوكاران تعلق مي‌گيرد.
ورزشي**3783**1584