پژاك مسئولیت حمله تروریستی مریوان را برعهده گرفت

سنندج - ایرنا - فرماندار مریوان گفت: گروهك تروریستی و معاند پژاك مسئولیت حمله تروریستی بامداد امروز - شنبه در این منطقه مرزی نزدیك روستای دری این شهرستان را بر عهده گرفت.

محمد شفیعی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه این حمله تروریستی ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد در نزدیكی روستای دری از توابع بخش مركزی روی داد، اظهار داشت: در این حمله تروریستی 11 نفر شهید و هشت نفر نیز مجروح شدند.
در درگیری مسلحانه بامداد امروز( شنبه ) در مرزهای شهرستان مریوان بین گروه های تروریستی و معاند با نیروهای نظامی كشورمان، 11 نفر شهید و هشت نفر نیز زخمی شدند.
وی با بیان اینكه 10 نفر از شهدا پاسدار پایوار و بسیجی و یك نفر نیز پاسدار وظیفه است اضافه كرد: هفت نفر از این شهدا اهل مریوان، یك نفر اهل سنندج و سه نفر نیز اهل قروه هستند.
شفیعی یادآور شد: پایگاه مرزی روستای دری در منطقه ای صعب العبور واقع شده است و بامداد امروز توسط اعضای گروهك تروریستی هدف حمله قرار گرفت و انبار مهمات آن منفجر شد.
وی با اشاره به اینكه بیشتر شهدا در اثر برخورد تركش مواد منفجره انبار مهمات به شهادت رسیده اند، گفت: برخی از اعضای گروهك تروریستی نیز در این حمله به هلاكت رسیدند و برخی نیز متواری و زخمی ها هم در كوه های اطراف پراكنده شدند.
فرماندار مریوان اضافه كرد: این اطمینان به مردم داده می شود كه نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران انتقام این شهدا را از گروه های تروریستی معاند و ضد انقلاب می گیرند.
تشییع پیكر پاك و مطهر شهدای این حادثه تروریستی عصر امروز در مریوان برگزار می شود.
شهرستان مرزی مریوان در 130 كیلومتری سنندج مركز استان واقع شده و این استان دارای 220 كیلومتر مرز با كشور عراق است.
3034/9102