اسرائیل رژیمی نژادپرست و حامی تبعیض نژادی است

كوالالامپور- ایرنا- جنبش جهانی تحریم اسرائیل 'بی دی اس' كه یك شعبه از آن نیز در مالزی فعالیت دارد، در واكنش به اقدام اخیر پارلمان صهیونیست ها اعلام كرد: اسرائیل با تصویب قانون جدید به دنیا اثبات كرد كه رژیمی نژاد پرست بوده و بر پایه تبعیض نژادی قرار دارد و باید تحت تحریم جهانی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، پارلمان رژیم صهیونیستی (كنست) بامداد روز پنجشنبه لایحه تبعیض‌آمیز 'كشور یهود' را به طور نهایی تصویب و به قانون تبدیل كرد.
62 نفر از نمایندگان كنست به این قانون رای موافق، 55 نفر رای مخالف و 2 نفر هم رای ممتنع دادند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصویب این قانون را نقطه تحولی مهم در تاریخ رژیم صهیونیستی توصیف كرد.
این قانون تبعیض‌آمیز كه به نام «كشور یهود» نیز شهرت دارد، سرتاسر سرزمین فلسطین را كشوری فقط برای صهیونیست‌ها دانسته و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی خود محروم می‌كند.
به موجب این قانون، زبان عبری زبان رسمی خواهد بود و دیگر عربی زبان رسمی نیست.
این اقدام تاكنون با مخالفت گسترده نهادها و سازمان های حقوق بشری و حامیان فلسطینی ها در سراسر جهان روبه رو شده است.
دكتر 'محمد نظری اسماعیل' رئیس جنبش تحریم اسرائیل در مالزی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا در این زمینه گفت: این رژیم به دنیا نشان داد كه مبنای نژاد پرستی دارد و تنها راه حل پاسخگویی به آن ، تحریم اسرائیل توسط دولت ها و مردم مختلف جهان است و واژه ای بهتر از نژادپرست برای این رژیم نمی توان پیدا كرد.
وی افزود: آنگونه كه رژیم نژاد پرست و طرفدارا آپارتاید در آفریقای جنوبی تحت تحریم ملت ها و دولت ها قرار گرفت ، اسرائیل نیز باید مورد تحریم در سراسر جهان قرار گیرد.
دكتر نظری از همه ملت های جهان خواست تا به این جنبش بپیوندند یا آن را مورد حمایت قرار دهند تا پاسخ مناسبی به اقدامات نژادپرستانه این رژیم و سركوب ملت فلسطین توسط نظامیان صهیونیست داده شود.
بی دی اس در مالزی یك سازمان غیردولتی است كه تاكنون در فعالیت هایش از مردم این كشور خواسته است تا كالاها و شركت های اسرائیلی را تحریم كنند.
مالزی و اسرائیل روابط دیپلماتیك ندارند و مردم و دولت این كشور مانند مردم و دولت اندونزی از حامیان فلسطینی ها در جنوب شرق آسیا محسوب می شوند.
جنبش جهانی تحریم اسرائیل در یك دهه اخیر از حركت های فرهنگی و اقتصادی فعال علیه اقدامات سركوبگرانه صهیونیست ها ضد فلسطینیان در سراسر جهان بوده است.
آساق **1599**1337