نساجي ، ليگ برتر را در ورزشگاه خانگي آغاز مي كند

ساري - ايرنا - استاندار مازندران گفت كه موافقت اوليه فدراسيون فوتبال ايران را براي برگزاري نخستين ديدار تيم نساجي در فصل جديد ليگ برتر گرفته است .

محمد اسلامي جمعه شب پس از بازديد از طرح بازسازي و مرمت ورزشگاه شهيد وطني قائمشهر به خبرنگار ايرنا گفت كه مرمت و بازسازي ورزشگاه شهيد وطني به عنوان استاديوم خانگي تيم فوتبال نساجي قائمشهر تا نخستين ميزباني اين تازه وارد ليگ برتر پايان مي يابد.
وي افزود : تمام امكانات و تجهيزاتي كه براي برگزاري رقابت هاي ليگ برتر در يك ورزشگاه نياز است ، در استاديوم شهيد وطني قائمشهر فراهم شد و نساجي مشكلي براي ميزباني ديدارهاي خانگي ندارد.
نماينده عالي دولت در مازندران كه طي دو ماه گذشته چند بار از روند مرمت و بازسازي ورزشگاه وطني بازديد و يك بار هم وزير ورزش و دو بار معاونان وي را به اين ورزشگاه كشاند ، گفت : در تماس با رئيس فدراسيون فوتبال ايران ( مهدي تاج) با برگزاري ديدارهاي خانگي نساجي قائمشهر در اين ورزشگاه موافقت شد.
فصل جديد رقابت هاي ليگ برتر فوتبال باشگاههاي ايران چهارم مرداد ماه سال جاري شروع مي شود و تيم نساجي در نخستين ديدارش پنجشنبه هفته جاري ميزبان ذوب آهن اصفهان در قائمشهر خواهد بود.
** مرمت ورزشگاه مطابق با استاندارد اي. اف. سي
استاندار مازندران گفت كه تمام استانداردهاي عملي كنفدراسيون فوتبال آسيا در مرمت و بازسازي ورزشگاه شهيد وطني قائمشهر رعايت شده است.
اسلامي افزود : با وجود فرصت اندكي كه براي مرمت ورزشگاه در اختيار پيمانكار قرار داده شد ، با بسيج عمومي امكانات و تجهيزات فيزيكي و توان نيروي انساني و مديريتي در كمتر از سه ماه كار به مرحله نهايي رسيد.
نماينده عالي دولت در مازندران پروتكل اجراي چنين پروژه هايي را يك سال اعلام كرد و گفت : براي اين كه تنها نماينده مازندران در ليگ برتر آن هم پس از 24 سال انتظار در ورزشگاه خانگي ميزبان تيم هاي رقيب باشد ، همه امكانات به ميدان آورده شد و هواداران با اخلاق نساجي هم در اين زمينه سنگ تمام گذاشتند .
وي افزود : هم اكنون ضلع شمالي و جنوبي جايگاه تماشاگران اين ورزشگاه تكميل شد و كار آماده سازي ضلع شرقي كه به دليل فرسودگي تخريب و در دست ساخت قرار گرفت در مراحل پاياني قرار دارد و تا قبل از رقابت هاي ليگ برتر كامل مي شود.
استاندار مازندران يكي از دلايل تمركز و توجه همگاني به بازسازي ، مرمت و آماده سازي ورزشگاه وطني براي ليگ برتر را نمادين بودن اين ورزشگاه براي فوتبال مازندران برشمرد.
وي توضيح داد : علاوه بر اين كه هواداران نساجي و مردم قائمشهر از اين ورزشگاه كه در دل شهر واقع است ، خاطرات تلخ و شيرين زيادي دارند و اين مكان برايشان نوستالوژيك است ، اميد فوتبال مازندران هم بيش از 12 سال براي رسيدن به ليگ برتر در اين ورزشگاه جريان داشت .
اسلامي اظهار داشت : ورزشگاه شهيد وطني ، خاطر فوتبالي مردم مازندران است و مسوولان استان هم براي زنده نگه داشتن اين خاطرات همه توان را به كار گرفتند تا شيريني داشتن نماينده در ليگ برتر با برگزاري بازي هاي خانگي در اين ورزشگاه دوچندان شود.
** نصب برج نوري و اسكوربورد
نماينده عالي دولت همچنين در مورد نصب برج نوري و اسكوربورد ورزشگاه شهيد وطني هم گفت كه تجهيزات برج نوري و اسكوربورد كه از كالاهاي داخلي است ، خريداري و به محل ورزشگاه حمل شد و در روزهاي آينده چهار برج نوري و اسكوربورد نصب مي شود.
وي افزود : در شرايط فعلي ورزشگاه شهيد وطني در زمره يكي از استاديوم هاي مدرن كشور قرار گرفته است كه مي تواند ديدارهاي مهم ورزشي فوتبال از جمله ديدارهاي خانگي نساجي قائمشهر را در ليگ برتر ميزباني كند.
مرمت و بازسازي استاديوم شهيد وطني قائمشهر اوايل خرداد ماه سال جاري با صعود نساجي به ليگ برتر با اعتيار 80 ميليارد ريالي در دستور كار قرار گرفت.
ساخت چهار جايگاه براي تماشاچي ، جايگاه ويژه خبرنگاران ، اتاق داوران ، رختكن بازيكنان ، سرويس بهداشتي ، نصب برج نوري و اسكوربورد از برنامه هاي مرمت و بازسازي اين ورزشگاه بود كه تاكنون 90 درصد از اين كارها به پايان رسيد.
نساجي در نخستين ديدارش پس از 25 سال دوري از ليگ برتر ميزبان ذوب آهن اصفهان در قائمشهر مي شود و در هفته دوم مهمان تراكتورسازي و هفته سوم در كورس ميزباني به استقبال آبي پوشان پايتخت مي رود.
6982/1654

سرخط اخبار استان‌ها