دستگاه های دولتی در صرفه جویی انرژی، پیشگام باشند

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی باید در صرفه جویی آب و برق و سایر موارد در جامعه، پیشگام باشند و به الگویی برای شهروندان تبدیل شوند .

به گزارش ایرنا ، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته یزد به موضوع آب و برق در استان اشاره كرد و با قدردانی از همكاری مردم در صرفه جویی و استفاده مناسب از انرژی افزود: ادامه همكاری مردم و استفاده درست توسط مراكز دولتی در حل مشكلات جامعه بسیار موثر است.
وی به نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری روسیه اشاره كرد و یادآور شد: معظم له با نوشتن نامه و اعزام هیاتی به این كشور ، توطئه های آمریكا و اروپا علیه نظام و انقلاب اسلامی را خنثی كردند.
امام جمعه یزد تصریح كرد: انقلاب اسلامی ایران با شعار نه شرقی و نه غربی پیروز شد و هدفش هم همین است ولی باید كشورهای شرق مثل روسیه ، ایران ، هند و چین دارای وحدت رویه در برابر زیاده خواهی استكبار جهانی باشند.
ناصری یزدی همچنین به اعزام هیات هایی از سوی رئیس جمهوری به برخی كشورهای منطقه و جهان اشاره كرد و با قدردانی از این اقدام به اهمیت ارتباط با جهانیان و پیگیری مصالح كشور بر اساس اهداف عالیه نظام تاكید كرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: ارتباط با برخی كشورها به منزله تكیه بر شرق و یا فلان كشور نیست و باید بر اساس شرایط و نیازها نسبت به تعامل و پیگیری مصالح انقلاب اسلامی اقدام كرد.
ناصری یزدی در ادامه به موضوع مهم خصوصی سازی و واگذاری برخی امور به بخش خصوصی توانمند ، دلسوز ، علاقه مند و مومن اشاره كرد و از اینكه برخی امور به افراد سودجو كه به دنبال منافع شخصی هستند ، ابراز ناخرسندی كرد.
به گفته امام جمعه یزد ، كار خصوصی سازی و واگذاری برخی شركت ها باید دقیق ، تحت نظارت و برای رفاه حال عامه مردم و حل مسایل و مشكلات انجام گیرد و مسئولان امر نظارت عالیه داشته باشند.
استاد حوزه علمیه یزد به اهمیت نظارت درست بر واردات اجناس به كشور بر حسب نیاز واقعی مردم و جامعه اشاره و از مسئولان برای انجام وظایف خود در این بخش مهم قدردانی كرد.
امام جمعه یزد همچنین مبارزه عملی با قاچاق كالا و ارز را در تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از كالای ایران و توجه به ظرفیت های داخلی بسیار ضروری دانست .
ناصری یزدی همچنین به دهه كرامت و بیان فضایل و مناقب حضرت امام رضا (ع) اشاره و بر عمل به وظایف شرعی و انقلابی و دفاع در برابر توطئه های دشمنان انقلاب تاكید كرد.
نماز عبادی سیاسی جمعه در 28 شهر و روستای استان یزد اقامه می شود.

** افزون بر سه هزار زایر از یزد در حج تمتع شركت می كنند
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در یزد گفت: سه هزار و 10 نفر زایر از این استان در حج تمتع شركت می كنند كه این تعداد نسبت به سال گذشته 700 نفر بیشتر است.
حجت الاسلام علی حبیبیان امروز در جمع نمازگزاران این هفته نماز جمعه یزد افزود: زایران در قالب 22 كاروان عازم سرزمین وحی می شوند كه از این تعداد 19 كاروان از فرودگاه شهید صدوقی (ره) یزد ، 2 كاروان از فرودگاه شیراز و یك كاروان از فرودگاه اصفهان اعزام می شوند.
وی ادامه داد: برای آمادگی زایران ، 12 جلسه آموزشی و چندین همایش با حضور تمامی حج گزاران برگزار و توصیه های لازم و انجام مناسك و اعمال برای آنها تبیین شد.
این مسئول تصریح كرد: برپایی نمایشگاه حج ، دیدار با خانواده شهدای منا ، دیدار با ائمه جمعه ، برگزاری همایش كارگزاران و حج یاوران و دوره های آموزشی و پاسخگویی به سئوال های زایران انجام شد.
به گفته حبیبیان ، تمام فعالیت های لازم برای حضور باشكوه زایران در مناسك حج تمتع با همكاری بخش های مختلف انجام و مشكلی وجود ندارد.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در یزد، اظهار داشت: زائران سرزمین وحی در اصل سفیران ایران هستند و باید از فرصت حضور خود برای معرفی نظام و ارزش های دینی و انقلابی استفاده كنند.
استان یزد یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد.
7536/ 2047/