فعاليت هاي حوزه سلامت روان جزيره اي عمل مي شود

زنجان - ايرنا - دبيركل و نايب رئيس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف ياورانه گفت: سلامت روان در كشور متولي ندارد و فعاليت هاي اين حوزه بصورت جزيره اي عمل مي شود.

به گزارش ايرنا، انيس خوش لهجه روز پنجشنبه در همايش يكروزه روانشناسي در مخاطرات و بحران در زنجان افزود: براي دستيابي به اهداف ترسيم شده و هدفمند كردن فعاليت ها در اين بخش بايد تيم هاي تخصصي تشكيل داد.
وي اظهار داشت: خانه روانشناسان تلاش دارد تيم هاي متخصص حوزه سلامت روان را با حضور افراد دستگاه هاي مختلف ساماندهي كند و با وحدت رويه و همدلي فعاليت هاي مشتركي را انجام دهد.
خوش لهجه تاكيد كرد: اين خانه با انعقاد تفاهم نامه با ارگان هاي مختلف به ويژه هلال احمر تلاش دارد با ارائه آموزش هاي لازم تا مراحل پيشرفته به تيم هاي مداخله در بحران كمك كند.
اين مسئول ادامه داد: با اين اقدام هر استاني اكيپ كارآمد و در واقع متخصص بومي خود را خواهد داشت كه در زمان وقوع بحران به آسيب ديدگان امداد رساني كند.
خوش لهجه يكي ديگر از برنامه هاي اين خانه را كاهش و پيشگيري از طلاق در كشور عنوان كرد و افزود: بر اين اساس زوج درمانگر با آموزش هاي تخصصي تربيت مي شوند و به مجموعه هايي كه تفاهم نامه با آنها منعقد مي شود به عنوان مربي، مطالب و تست هاي مختلف را ارائه مي دهند.
وي اظهار داشت: اين خانه از سال گذشته فعاليت رسمي خود را در سطح كشور با نگاه پيشگيرانه و انجام كارهاي تيمي آغاز كرده است.
دبيركل و نايب رئيس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف ياورانه ادامه داد: اين خانه در 31 استان كشور نمايندگي و شعبه راه اندازي كرده است و با تشكيل گروه هاي متعدد تخصصي در راستاي اهداف تعيين شده، ايجاد فضاي كار آفريني و بهره گيري از ظرفيت هاي روانشناسان و مشاوران را مد نظر قرار داده است.
7320/6085

سرخط اخبار استان‌ها