انصارالله یمن: حمله به آرامكوی عربستان تجربه موفقی بود

تهران - ایرنا - سخنگوی رسمی انصارالله یمن حمله پهپادی ارتش و كمیته های مردمی این كشور به شركت نفتی آرامكوی عربستان واقع در ریاض را تجربه ای موفق و ویژه خواند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از شبكه خبری 'المسیره'، 'محمد عبدالسلام' در صفحه توییتر خود با اشاره به حمله شب گذشته نیروهای یمنی به شركت نفتی عربستان، نوشت: بمباران پالایشگاه شركت آرامكو در ریاض از سوی نیروی هوایی یمن با یك فروند پهپاد دور برد موسوم به 'الصماد 2'، تجربه ای موفق و ویژه به شمار می رود.
وی افزود كه نامگذاری پهپاد یاد شده به نام رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن كه به شهادت رسید، سمبلی برای مردم و نشانگر ماهیت هدف ما است. همچنین سرسختی و جنایت های مستمر دشمن باعث شده كه مواضع اقتصادی و نظامی آنها هدف ایده آلی برای عملیات های شدیدتر باشد.
شامگاه چهارشنبه (27 تیرماه) ارتش و كمیته های مردمی یمن، با پهپاد دوربرد جدیدی موسوم به 'الصماد 2' یكی از مخازن پالایشگاه نفتی آرامكو در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار داد.
شركت نفتی آرامكو عربستان نیز در صفحه توئیتری خود با تایید این حمله نوشت: گروه آتش نشانی و امداد و نجات، آتش سوزی ایجاد شده در مخزن پالایشگاه ریاض را خاموش كرده و تحقیقات لازم را برای بررسی این حمله آغاز كرده است.
در همین حال، 'لقمان غالب شرف' سخنگوی ارتش یمن چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام كرد، عملیات پهپادهای نیروی هوایی این كشور، نقطه عطف مهمی در بازدارندگی اقدامات دشمنان علیه یمن به شمار می رود.
به باور تحلیل گران، با بالا گرفتن آتش جنگ یمن چنانچه هم‌ زمان 50 موشك یمنی به سمت شركت نفتی «آرامكو» عربستان در جیزان شلیك شود، بزرگ‌ ترین پالایشگاه نفتی جهان كه 70 درصد از نفت اروپا را تامین می كند، نابود خواهد شد و ایالات متحده نیز با بحران نفت روبه رو می شود.
با شدت یافتن درگیری ها، 'محمد علی الحوثی' رئیس كمیته عالی انقلاب مردمی یمن نیز بامداد پنجشنبه از خارجی های ساكن عربستان خواست برای حفظ جان خود، خاك این كشور را ترك كنند.
طی هفته های اخیر حملات پهپادی نیروهای یمنی به مناطق مختلف عربستان در واكنش به حملات ائتلاف عربی تحت فرمان سعودی و امارات، گسترش چشمگیری داشته است.
شبد**خاورم**9329**1379