الگوی مناسب، شهید حمزه را عاقبت به خیر كرد

سمنان - ایرنا - زندگی شهدا تجلی عشق، معرفت، ایثار و از خودگذشتگی است ، آنان طریق عشق و ایمان را شناختند و آسمانی شدند، محمدحسین حمزه شهیدی كه آسمان دلش آنچنان آبی و وسیع بود كه وقار و آرامش را به دیگران هدیه می داد و به گفته پدرش، الگوی مناسب زندگی، او را عاقبت به خیر كرد.

به گزارش ایرنا، زندگی شهدا در ابعاد مختلف به ویژه اخلاق نیكوی شان در هیاهوی زندگی امروز كه خیلی ها مانند كلافی سر در گم شده اند و شماری مقصد را فراموش كرده اند بهترین چراغ راه و الگوی مناسب زندگی است.
زندگی شهید مدافع حرم محمد حسین حمزه به ویژه در امر ازدواج و معیارهای انتخاب همسر، می تواند بهترین الگوی زندگی جوانان و باعث عاقبت به خیری آنان باشد.
شهید مدافع حرم محمدحسین حمزه، اواخر زمستان 1365 در سمنان متولد شد و اوایل بهار 1395 در جنوب شهر حلب در كشور سوریه، سبكبال به سوی معبود شتافت.
شهید حمزه در 23 سالگی با دختر یكی از دوستان پدرش ازدواج كرد در حالی كه 2 دایی او و 2 عموی همسرش شهید بودند و نزدیكی معیارهای فكری و معنوی 2 خانواده نشان از عاقبت به خیری آن ها داشت.
این شهید سمنانی در انتخاب همسر، پدر و مادر خود را معیار انتخاب قرار داد و با فرزند دوست قدیمی خانواده پدری خود ازدواج كرد كه حاصل آن سه فرزند به نام های محمد محسن، زینب و علی اصغر است.
مهریه ازدواج شهید حمزه و سیده خدیجه میرنواللهی 14 سكه بود كه با اصرار پدر شهید، 100 سكه و یك سفر حج به آن اضافه شد، همسر شهید حمزه پس از ازدواج و پیش از شهادت وی 100 سكه را بخشیده بود.
جشن عقد این شهید در تهران و مراسم ازدواج همان شب در سمنان ساده و كم هزینه برگزار شد و عروس و داماد در زیرزمین 75 متری خانه پدری شهید، زندگی مشترك خود را آغاز كردند.
شهید محمدحسین حمزه با مدرك كاردانی رشته كامپیوتر در استخدام سپاه قائم(عج) استان سمنان بود و پس از پنج سال از زیرزمین خانه پدری، زندگی خود را به مجتمعی در مسكن مهر سمنان انتقال داد.
در زندگی شریفانه شهدا بخش هایی نهفته است كه گاهی نسخه حقیقی بسیاری از مشكلات امروزی است به ویژه مدافع حرم كه در شرایط كنونی جامعه زندگی كرده اند و با درك و الگوگیری درست از زندگی آنان می توان برای بسیاری از دردهای امروز جامعه درمانی یافت.
بالارفتن سن ازدواج و پایدار نبودن زندگی های مشترك امروز به آسیب اجتماعی بزرگ جامعه تبدیل شده است، ولی زندگی شهید حمزه، شهید جوان مدافع حرم نشان می دهد، اگر حركت و نیت انسان از ابتدا منطقی، انسانی و بر گرفته از معنویت باشد، بقیه راه زندگی خود به خود هموار خواهد بود.
پدر شهید محمدحسین حمزه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : انتخاب همسر، برگزاری مراسم، معیارها و خط مشی زندگی این شهید، به گونه ای بود كه تداوم و پایداری زندگی را نوید می بخشید.
محمدحسن حمزه، عاقبت به خیری جوانان را در معیارهای درست و عاقلانه دانست و افزود : معیارهای زندگی فرزند شهیدم ساده و همراه با مشورت با بزرگترها بود.
وی به نحوه انتخاب همسر فرزندش محمدحسین اشاره و خاطرنشان كرد : شهید در این مساله خانواده را معیار اصلی قرار داد و نظر والدین خود و همسرش را بر خود مقدم می دانست.
وی با اشاره به كوتاه بودن عمر زندگی مشترك برخی جوانان ، بیان كرد : امروز جوانان مسیرهای نادرستی را برای انتخاب همسر انتخاب می كنند و باید بدانند انتخاب همسر در فضای مجازی و از مسیر دوستی های خیابانی فقط به بیراهه ختم می شود.
پدر شهید مدافع حرم محمدحسین حمزه یادآور شد : كانون خانواده تنها از مسیر انتخاب درست و الگوهای متناسب با خانواده ایرانی- اسلامی گرم باقی می ماند.
وی با تشبیه تشكیل زندگی مشترك به درخت كه باید در خاك حاصلخیز ثمر دهد، بیان داشت: به درختی كه در شوره زار كاشته شود امیدی نیست و جوانان امروز فقط نگاه شان به امروز نباشد، مراقب فردا هم باشند كه انتخاب امروز شان چه ثمری خواهد داد.
حمزه یادآور شد: عمر كوتاه زندگی مشترك جوانان امروز به خاطر فقدان انتخاب درست، مناسب نبودن معیارها و نبود شناخت كافی جوانان از خودشان است.
وی اضافه كرد: جوان های امروزی باید زندگی شهدا را نگاه كنند، به ویژه شهدای مدافع حرم كه در شرایط زندگی و جامعه امروزی قرار داشتند، آن ها هدف متعالی داشتند ولی جوانان امروزی معیارهای محكمی ندارند و نباید به دنبال ظواهر باشند.
پدر شهید مدافع حرم محمدحسین حمزه، حجاب را معیار مهمی برای استحكام زندگی جوانان دانست و گفت : اولین تاثیر حجاب حفظ حرمت و حریم كل جامعه است، حجاب مساله ای فردی نیست بلكه حركتی فردی است كه به سود سلامت كل جامعه تمام می شود.
استان سمنان 30 شهید مدافع حرم دارد.
6103/6026