۲۸ تیر ۱۳۹۷،‏ ۲:۱۴
کد خبر: 82975251
T T
۰ نفر
محصول جدید سایپا در شیراز رونمایی شد

شیراز-ایرنا- محصول جدید گروه خودرو سازی سایپا با نام رهام كه در طراحی آن از شاهین ایرانی اقتباس شده شامگاه چهارشنبه در هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز رونمایی شد.

به گزارش ایرنا،در این آیین اعلام شد كه این شركت خودروسازی این محصول را با موتور و طراحی ملی و پلت فرم داخلی و توسط طراحان و مهندسان ایرانی ساخته است.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در سخنانی در این آیین گفت: معرفی این محصول جدید كه رهام نامگذاری شده در راستای توجه به خواسته های مشتریان است كه سالها از آن غفلت شده بود.
محسن قاسم جهرودی افزود: ضریب امنیت این خودرو بالا و در حد استانداردهای روز دنیا است و در طراحی ظاهر این محصول نیز از نماد شاهین ایرانی اقتباس شده است.
وی با بیان اینكه در بدنه این خودرو از فولاد با استاندارد بالا استفاده شده است، اظهار داشت: خودرو رهام از موتوری با حجم هزار و 650 سی سی و قدرتی معادل 114 اسب بخار بهره می برد.
وی ادامه داد: این خودرو در 2 نوع گیربكس پنج دنده دستی و 6 سرعته اتوماتیك و همچنین سیستم ترمز ای بی اس و فرمان برقی تولید خواهد شد.
مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا همچنین گفت: خطوط تولید این محصول به طور كامل رباتیك بوده و از با كیفیت ترین دستگاه های روز دنیا در ساخت این خودرو ایرانی استفاده شده است.
وی با بیان اینكه شیراز به دلیل پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی برای معرفی این محصول جدید انتخاب شد، اظهار داشت: این محصول امروز به بازار معرفی شد و بعد از گذراندن تست های اولیه به تولید انبوه خواهد رسید.
قاسم جهرودی ادامه داد: این محصول هنوز قیمت گذاری نشده است.
وی در ادامه با اشاره به تلاش های ضدایرانی دشمنان ملت ایران گفت: تلاش برای اتخاذ تحریم های جدید بیشتر به طنز شبیه است و معرفی محصول جدید سایپا در این شرایط نشان از بی اثر بودن دشمنی های آمریكا دارد.
هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو عصر سه شنبه با حضور خودروسازان برتر كشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس در شیراز گشایش یافت.
در این نمایشگاه، شركت های خودروساز ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، گروه سایپا، سایپا یدك، سایپا سیتروئن، سایپا دیزل، زامیاد، پارس خودرو، چانگان، كارمانیا، مدیران خودرو، گروه بهمن، بهمن دیزل، بهمن موتور، سیبا موتور، بهمن لیزینگ، كویر موتور و امداد خودرو، محصولات خود را در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.
این نمایشگاه تا 29 تیرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس در شهرك گلستان شیراز برپا است.
9873/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها