۲۷ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۴۰
کد خبر: 82974873
۰ نفر
ویروس 60 نوشهری را راهی بیمارستان كرد

نوشهر- ایرنا - رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر از شیوع یك بیماری ویروسی در یكی از روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: این ویروس دستكم 60 نفر از اهالی روستای بندپی بخش مركزی را روانه بیمارستان كرد.

دكتر محمد سلطان تویه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بیمار، 24 نفرشان در بیمارستان بستری و بقیه نیز مرخص شدند.
وی تب شدید، حالت تهوع، دردهای مفصلی و استخوانی را از علائم بیماری افراد مراجعه كننده به این بیمارستان نام برد و ادامه داد:‌ پس از مراجعه این تعداد بیمار به بیمارستان كه غالب آن ها بین 2 تا 14 سال سن دارند اقدامات لازم برای مداوای آن ها صورت گرفته است.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بدون اشاره به نوع ویروس بیماران گفت: هم اكنون حال عمومی 24 نفر از بیماران بستری شده در این بیمارستان رو به بهبود است و امیدوارم تا پایان امروز مرخص شوند.
«گفته می شود كه به علت بارندگی روز گذشته و درپی آن سرریز آب های آلوده به داخل مخازن آبی روستای بندپی این بیماران با آشامیدن آب دچار چنین بیماری شده اند.»
سلطان تویه افزود:‌ هم اكنون كارشناسان فنی بهداشت محیط در روستای بندپی در حال نمونه برداری هستند تا پی ببرند روستائیان این منطقه به چه دلیل به این بیماری مبتلا شده اند.
در ماه گذشته نیز دستكم 600 نفر از اهالی شهرستان كلاردشت به علت نوشیدن آب دچار ویروس «نورو» شده بودند.
بخش مركزی نوشهر دارای یك شهر و 64 روستا است.
7078 /1602/1899