فلسطيني ها خواستار رسيدگي بين المللي به جنايات اسرائيل شدند

تهران- ايرنا- وزارت خارجه حكومت خودگردان فلسطين ضمن درخواست رسيدگي به جنايات رژيم صهيونيستي توسط دادگاه بين المللي لاهه، بر ضرورت موضع گيري بين ‌المللي براي توقف تجاوزات بي‌وقفه اين رژيم عليه فلسطينيان و همچنين حمايت بين‌المللي از آن‌ها تاكيد كرد.

به گزارش روز چهارشنبه پايگاه 'فلسطين اليوم'، اين وزارت خانه ديشب (سه شنبه) در بيانيه‌اي خواستار دفاع از اعتبار باقي مانده شوراي امنيت از طريق اجراي قطعنامه‌هاي اين شورا در خصوص شهرك‌سازي و در راس آن قطعنامه ۲۳۳۴ شد.
در اين بيانيه همچنين آمده است : ارتش رژيم صهيونيستي و شهرك‌ نشينان صهيونيست با حمايت آمريكا، به جنايات و موارد نقض حقوق بشر فلسطينيان ادامه مي دهند.
شهرك‌ نشينان صهيونيست تاكنون ده‌ها دونم( هر دونم معادل يك كيلومتر) از اراضي كشاورزان فلسطينيرا در شمال كرانه باختري آتش زده اند.
' غسان دغلس' مسؤول پرونده شهرك ‌سازي در شمال كرانه باختري تصريح كرد: گروهي از ساكنان شهرك‌ صهيونيستي 'يتسهار' اراضي شهرك 'عصيره' در جنوب نابلس را آتش زدند كه موجب سوختن ده ها اصله درخت زيتون شده است.
شهرك‌هاي فلسطيني نشين به طور مكرر شاهد تجاوزهاي رژيم صهيونيستي از جمله آتش زدن اراضي و تخريب دارايي‌ها از سوي شهرك‌ نشينان صهيونيست هستند.
جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي در اقدامي كه نقض آتش‌بس اعلام شده محسوب مي‌شود، يكشنبه گذشته مقر مقاومت فلسطين در شرق غزه را بمباران كردند. آتش‌بسي كه با ميانجي‌گري مصر بين ' اسرائيل' و مقاومت فلسطين در غزه اعلام شده بود، چند ساعت بعد از اجرايي شدن، از سوي رژيم صهيونيستي نقض شد.
رژيم صهيونيستي ادعا كرد، دو خمپاره به شهرك‌هاي غلاف غزه اصابت كرد كه از نوار غزه شليك شده بود و در واكنش به اين حمله سكوهاي پرتاب موشك مقاومت را هدف قرار داده است.
غزه از صبح روز شنبه شاهد موج سلسله حملات جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي كه منجر به شهادت دو كودك و زخمي شدن ۳۰ تن شد. گروه‌هاي مقاومت نيز چندين راكت را به مقرهاي اسرائيلي در همجواري غزه شليك كردند كه در ميان آنها زخمي‌هايي برجاي گذاشت.
رژيم صهيونيستي در ادامه اقدامات تجاوزكارانه خود عليه فلسطيني‌ ها دستور داد كه از روز گذشته(سه ‌شنبه) ورود سوخت و گاز به باريكه غزه منع شود.
اين رژيم روزانه دهها فلسطيني را به بهانه هاي مختلف در قدس وديگر شهرهاي فلسطين دستگير و اموال آنها را غارت مي كند.
رژيم صهيونيستي روز گذشته گذرگاه ابوسالم تنها مرز تجاري با نوار غزه را به منظور جلوگيري از ورود سوخت و گاز و همچنين كاهش مساحت صيد ماهي تا سه مايل، تا يكشنبه آينده بسته اعلام كردند.
فرماندهان صهيونيست اين اقدام ظالمانه را پاسخ به بادبادك هاي آتش زاي فلسطينيان به سمت مقر نظاميان اين رژيم در اطراف نوار غزه عنوان كردند.
نظاميان اين رژيم پس از حمله به نوار غزه ورود بيش از 100 قلم كالا به اين منطقه و همچنين صادرات از آن را از هفته گذشته تاكنون ممنوع اعلام كردند.
حدود يازده سال پيش بعد از قدرت گرفتن جنبش حماس در غزه رژيم صهيونيستي به اين بهانه، اين منطقه را تحت محاصره قرار داد و رفت و آمدها و روند انتقال كالا و خدمات به غزه يا محدود و يا كاملا متوقف بود.
خاورم** 1453**1049

سرخط اخبار جهان