۲۷ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۸
کد خبر: 82974506
۰ نفر
برخورد قضایی با موضوع حجاب جواب نمی دهد

مشهد-ایرنا- دادستان كل كشور گفت: به خدا قسم در موضوعات فرهنگی و حجاب برخورد قضایی جواب نخواهد داد، راههای مسالمت آمیز و آرام را باید در پیش گرفت لذا بر این اساس از هر طرحی كه در زمینه مقابله با بدحجابی موثر باشد حمایت می‌كنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز چهارشنبه در دوره مشترك تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه استانهای خراسان رضوی، قم، تهران و اصفهان در مشهد افزود: بسیاری از بدحجابها فرهنگ خانوادگیشان چنین است كه بدحجاب ظاهر می‌ شوند و بدحجابی را بد نمی دانند.
وی ادامه داد: عده ای از بدحجابها اعتقادی به اسلام ندارند، لائیك هستند و یا مذاهب دیگری دارند اما عده كمی هم هستند كه با قصد دهن كجی به ارزش‌های دین و احكام اسلام این كار را می كنند.
دادستان كل كشور گفت: اگر نیروی انتظامی بخواهد همه بدحجابها را بگیرد علیه نظام و اسلام جوسازیهای گسترده ایجاد می شود. مقصر بدحجابی آموزش و پرورش، روحانیت، آموزش عالی، دانشگاهها و همه ما هستیم.
وی ادامه داد: هم اكنون ستاد امر به معروف، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی اقداماتی را انجام می دهند كه بدحجابی را سروسامان دهند اما باید بدانیم برخورد خشن با بدحجابی قطعا جواب نمی‌ دهد.
حجت الاسلام منتظری در ادامه به مشكلات قوه قضائیه نیز اشاره و بیان كرد: این دستگاه متناسب با شان جمهوری اسلامی نیست، كمبود كادر قضایی و اداری داریم و به لحاظ اعتبار و نیروی انسانی استقلال نداشته و وابسته به دولت است، كسانی كه به قوه قضاییه اشكال می ‌كنند اگر در مقام محكمه و كرسی قضاوت بنشینند مشكلات را می بینند.
وی گفت: همین پرونده مالی موسسه اعتباری ثامن الحجج 120 جلد است كه قاضی باید همه آنها را مورد بررسی قرار دهد و یا موضوع بابك زنجانی همینطور است. به دنبال برگشت بیت المال هستیم اما بدانید حكم او اعدام است و قطعا اعدام می شود.
دادستان كل كشور به ماجرای خرید دو تن سكه نیز اشاره و بیان كرد: این موضوع به درستی مطرح نشده است. خریدار یك فرد دلال است كه نوچه هایی داشته، نیروی انتظامی به ما گفته اگر محاسبه شود طبق اسناد و مدارك طی سه سال دو تن سكه جمع می شود اما سكه ای تحویل دستگاه قضایی نشده است.
وی افزود: آیا اگر بانك مركزی اعلام به فروش سكه كند، خریدار آن مجرم است؟ مگر اینكه معلوم شود خریدار به دنبال اخلال در نظام پولی و بانكی كشور بوده است.
حجت الاسلام منتظری به تلاش دشمن برای نفوذ در اركان مختلف نیز اشاره و بیان كرد: نفوذ موضوع مهمی است كه باید توجه جدی نسبت به آن داشته باشیم، عوامل نفوذی مانع تحقق مطالبات مقام معظم رهبری هستند.
وی ادامه داد: شایعه پراكنی و دروغ پردازی در جاهای مختلف به خصوص فضای مجازی از دیگر اموری است كه دشمن دنبال می‌ كند و بسیاری هم شایعات و دروغها را باور می‌كنند. دشمن در فضای مجازی به صورت جدی فعالیت می‌كند بطوری كه ما در پایان هر هفته 20 هزار تا 22 هزار مورد فیلتر داریم اما با نامهای دیگر فعالیت خود را از سر می‌گیرند.
دادستان كل كشور منشاء بسیاری از پرونده‌های منافی عفت را فضای مجازی ذكر و بیان كرد: نسل جوان به شدت در معرض خطر است. دشمن برنامه ‌ریزی و سرمایه ‌گذاری گسترده ‌ای در این خصوص انجام می دهد تا پرده های حیا را از بین ببرد.
نخستین دوره تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه استانهای خراسان رضوی، تهران، قم و اصفهان دیروز 26 تیر در مشهد آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.
7507/3221/1858