پادنای سمیرم ظرفیت  احداث شهرك گلخانه ای  را داراست

اصفهان- ایرنا- بخشدار پادنا از توابع شهرستان سمیرم گفت: این بخش به سبب برخورداری از مواهب طبیعی ، آب و هوای معتدل و خاك مناسب ظرفیت احداث شهرك گلخانه ای را داراست.

علیرضا اشتری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: موقعیت جغرافیایی پادنا در دامنه های زاگرس می تواند زمینه سرمایه گذاری سود آور را برای كشت گلخانه ای انواع محصولات كشاورزی فراهم كند.
وی توسعه كشت گلخانه ای گوجه فرنگی ، خیار و سایر محصولات را در بخش پادنا امكان پذیر دانست و افزود: در این منطقه می توان گلخانه هایی به مساحت بیش از چهار هزار مترمربع احداث كرد و به كشت انواع محصولات و تولید مواد غذایی پرداخت.
بخشدار پادنا گفت: كارشناسان تاكید می كنند كه می توان با كمترین آب در دسترس بیشترین سطح بهره وری را بدست آورد.
اشتری عمده محصول بخش پادنای سمیرم را سیب درختی عنوان كرد و گفت : سیب محصولی آب برو نیازمند آبیاری هفتگی و مستمراست در حالی كه با توجه به شرایط كم آبی و كاهش نزولات جوی می توان به سمت كشت محصولات گلخانه ای رو آورد و ضمن كاهش مصرف آب ، سود آوری بیشتری نیز بدست آورد.
وی خاطر نشان كرد: با جایگزینی كشت گلخانه ای می توان مصرف آب را به یك چهارم كاهش داد و با احداث استخر در كنار گلخانه ،آب مورد نیاز 2 ماه درختان سیب را برای یكسال كشت گلخانه ای ذخیره كرد.
بخش پادنای بزرگ به مركزیت شهر كُمه منطقه‌ای در جنوب استان اصفهان و از توابع شهرستان سمیرم است؛ این منطقه مرز میان استان های اصفهان، فارس، چهارمحال بختیاری و كهگیلویه و بویراحمد است كه به دلیل وجود زمین‌های حاصلخیز و آب و هوای مناسب درچند دهه اخیر به یكی از قطب‌ های تولید سیب در كشور تبدیل شده‌ است.
سمیرمی ها سال گذشته در بخش های پادنا و دنا كوه بیش از 220 هزارتن سیب درختی تولید كردند.
پادنا در 60 كیلومتری سمیرم و این شهرستان در 220 كیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.
7147/ 6022

سرخط اخبار استان‌ها