۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
کد خبر 82973935
۰ نفر
برترین های حجاب و عفاف تجلیل شدند

تهران-ایرنا- طی مراسمی با حضور دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور از برندهای فعال و تاثیر گذار در بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم كه در طراحی غرفه و ایجاد جذابیت بصری نقش داشتند، تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور با اشاره به 100 میلیون مترمربع مصرف پارچه چادر مشكی و 150 میلیون قطعه روسری و شال، خودكفایی در این حوزه را ضروری دانست و گفت: استقلال در این بخش یك اتفاق حماسی است.
حمید قبادی در آئین بزرگداشت فعالان عرصه عفاف و حجاب از خیز بری خودكفایی پوشش سر در بخش عفاف و حجاب خبر داد و گفت: در حوزه نخ، پارچه و طراحی به خودكفایی رسیده ایم.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور افزود: افرادی كه در حوزه عفاف و حجاب فعالیت دارند مباحث فرهنگی را جایگزین سودهای اقتصادی خود كردند و تلاش های علمی موجب توسعه فرهنگی در این حوزه شد.
وی افزود: ترویج مبانی عفاف و حجاب نباید به شعار محدود شود و برای توسعه در این راه به برنامه های سلبی و ایجابی نیاز است.
مرضیه زارع ریاست هیات داوران مسابقه طرح برتر عفاف و حجاب گفت: پوشاك یكی از بخش هایی است كه همواره برای تمامی كشورها مهم است و نه تنها نیاز اولیه افراد را تامین می كند بلكه معرف هویت و تاریخ فرهنگی جوامع است و می توان آن را یك نظام زنده اطلاع رسانی دانست.
زارع با اشاره به فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی ایران گفت: تمامی كسانی كه در حوزه عفاف و حجاب فعال هستند باید فضا را برای تحقق اهداف ایرانی و اسلامی با طراحی مناسب لباس برای تعمیق و تثبیت مبانی عفاف و حجاب تلاش كنند
وی گفت: احترام به طبیعت از اصول اساسی ایرانیان بوده است و استفاده از تكه های به هم دوخته پارچه های مختلف با عنوان «چهل تكه» گواه بر این مهم است كه تا جایی كه امكان داشت از پارچه و چرم های كهنه استفاده كاربردی می كردند.
ریاست هیات داوران مسابقه طرح برتر عفاف و حجاب گفت: در راستای فرهنگ چهل تكه ایرانی مسابقه ایده تا اجرا در بخش دانشجویی، با استفاده از چادرهای مشكی مستعمل انجام شد و امیدواریم در سایر نمایشگاه ها بتوانیم این راهبرد را ادامه دهیم.
در آئین بزرگداشت فعالان عرصه عفاف و حجاب از برندهای فعال و تاثیر گذار در بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم كه در طراحی غرفه و ایجاد جذابیت بصری نقش داشتند، تقدیر شد.
نوآوری در طراحی و ارایه آثار ارزشمند عفاف و حجاب كه به ترویج این فرهنگ كمك كرده، مورد ارزیابی قرار گرفته است و برای حمایت از تولید چادر مشكی در كشور از برخی تولید كنندگان داخلی نیز تقدیر شد.
در بخش برترین غرفه بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم، نرگس رحیمی از برند نرسا حائز رتبه نخست شد.
غرفه حجاب الزهرا از شهرری و غرفه حجاب شهركرد نیز به عنوان برترین غرفه های نمایشگاه تقدیر شدند.
لیلا بوستانی در بخش لباس كودك و نوجوان با برند چین چینی حائز رتبه برتر شد.
در آئین بزرگداشت فعالان عرصه عفاف و حجاب بخش دانشگاهی از ایده تا اجرا كه به صورت مسابقه طراحی محصولات عفاف و حجاب در بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم برگزار شد از گروه سه نفره رزا باقری كیا، شادی احمدی و ماندانا شیرعلی به عنوان رتبه اول تقدیدر شد.
مریم كریمی، سارا نارویی و رقیه پاشایی حائز رتبه دوم شدند و مهدیه شهبازی، مریم یوسف زاده و هانیه نوروزی رتبه سوم را كسب كردند.
دانشجویان در طرح ایده تا اجرا به مدت 2 روز بر روی ایده های خود كار كردند و در آخر 100 نفر در قالب 14گروه به مرحله نهایی راه یافتند و سپس داوران با در نظر گرفتن مولفه های همچون راحتی و كاربردی بودن لباسها و همچنین لباسهایی كه با عرف جامعه سازگار باشد و نماینده فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد 3 گروه را برگزیده است.
آیین بزرگداشت فعالان عرصه عفاف و حجاب به همت كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، عصر امروز همزمان با آخرین روز هفته عفاف و حجاب در تالار رودكی تهران برگزار شد.
فراهنگ **9031**1418