طرح های توسعه ای در تامین اجتماعی استان كرمان با قوت دنبال می شود

كرمان - ایرنا - مدیر درمان اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان با اشاره به خدمات رسانی درمانی به حدود پنج میلیون نفر مراجعه كننده طی یكسال گذشته ،گفت : طرح های توسعه ای این سازمان بمنظور تسهیل و بهبود بخشی خدمات رسانی به جامعه هدف در این استان با قوت ادامه دارد.

امین فخر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریك هفته تامین اجتماعی به جامعه كارگری و بیمه شدگان این سازمان افزود: تلاش مسئولان سازمان تامین اجتماعی در شرایط اقتصادی فعلی كشور برای تامین منابع و عمل به تعهدات این سازمان است زیرا نباید هیچ خللی در ارائه خدمات به بیمه شدگان وارد شود.
وی اظهار داشت: مدیر درمان اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان با بیان اینكه خدمات این اداره كل در 2 حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان تقسیم بندی می شود گفت: تولید خدمت در حوزه درمان مستقیم از راه سه بیمارستان از جمله پیامبر اعظم(ص) كرمان، غرضی سیرجان و امام علی(ع) زرند و 13 درمانگاه در این استان ارائه می شود.
**درمان سرپایی حدود پنج میلیون بیمار در مراكز درمانی تامین اجتماعی كرمان
وی افزود: اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان در حوزه درمان مستقیم چهار میلیون و 700 هزار مراجعه سرپایی و 64 هزار مورد بستری در یك سال گذشته داشته است.
فخر ابراز كرد: این اداره كل در حوزه درمان غیر مستقیم طرف قرارداد با یكهزار و 400 مركز دولتی، خصوصی و خیریه است و در این زمینه به هشت میلیون و 500 هزار نفر مراجعه سرپایی و 100 هزار بستری در یكسال گذشته خدمات ارائه كرده است.
وی گفت: اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان در حوزه درمان، بیش از 550 میلیارد تومان اعتبار طی یكسال گذشته ازجمله 60 درصد در حوزه درمان غیرمستقیم و مابقی در درمان مستقیم هزینه كرده است.
**بهره برداری از فضاهای جدید درمانی حوزه درمان تامین اجتماعی در كرمان
مدیر درمان اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان افزود: برای توسعه مراكز و فضاهای فیزیكی در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر كرمان سال گذشته بخش آنژِیوگرافی و جراحی قلب باز به بهره برداری رسید كه خدمتی ارزنده برای مردم این استان محسوب می شود و امسال نیز در این بیمارستان محوطه سازی، بهسازی كلینیك و احداث پاركینگ ها در حال احداث است.
وی عنوان داشت: ارتقای هتلینگ، نصب فلوروسكوپی، سی تی اسكن و فضای جایگزین بحران طی سال گذشته در بیمارستان غرضی سیرجان اجرایی شد و امسال نیز توسعه فضای اورژانس و احداث پلی كلینیك در این بیمارستان در دستور كار اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان قرار دارد.
فخر گفت: بدنبال زلزله سال 95 در شهرستان زرند بیمارستان سینا تعطیل شد و تعداد 55 تخت به بیمارستان امام علی(ع) با اعتبار 30 میلیارد تومان اضافه شده است.
وی افزود: بخش سی تی اسكن و فضای بحران بیمارستان امام علی(ع) زرند در سال گذشته به بهره برداری رسید و امسال جایگاه بالگرد با توجه به زمین لرزه های متعدد این شهرستان احداث شده است كه بزودی افتتاح می شود.
مدیر درمان اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان تاكید كرد: امسال درمانگاه شهرستان راور با اعتبار 6 میلیارد تومان احداث شده كه بزودی بصورت رسمی به بهره برداری می رسد.
** آغاز طرحهای توسعه ای تامین اجتماعی در استان كرمان
وی گفت: امسال برنامه كلنگ زنی و احداث پلی كلینیك در شهرستان رفسنجان در دستور كار اداره كل تامین اجتماعی قرار گرفت و طرح ساخت درمانگاه انار و همچنین ساختمانی برای جایگزینی درمانگاه شماره سه منطقه ابوذر كرمان در دست اقدام است.
فخر افزود: تامین اجتماعی در حوزه نرم افزار و IT نیز اقدامات ارزنده ای انجام داده است ازجمله نسخه الكترونیك و اجرای طرح نظام اجرای داخلی به سرانجام رسیده و پرونده الكترونیكی درمان بیماری های مزمن در مراكز ملكی این سازمان انجام شده است.
**توسعه خدمات تامین اجتماعی در راستای رضایتمندی و تكریم بیماران
وی بیان كرد: این سازمان در استان كرمان استفاده از سیستم USSD، نرم افزار تلفن همراه برای نوبت گیری الكترونیكی، اتوماسیون اداری و استقرار HIS در تمامی مراكز درمانی، راه اندازی وب سایت اطلاع رسانی در بیمارستان ها و وب كیوسك برای مراكز پر ازدحام را راه اندازی كرده است و برای تسهیل فعالیت ها تعداد 20 مورد وب كیوسك در حال اضافه شدن است.
مدیر درمان اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان گفت: مردم استقبال خوبی در حوزه درمان مستقیم دارند و در خدمات سرپایی با ازدحام و ترافیك مراجعه كننده گان وجود دارد لذا سامانه نوبت دهی الكترونیكی متعدد برای تسهیل فعالیت های مردم است و استفاده از این سامانه به تدریج موجب رضایتمندی بیشتر جامعه می شود.
وی افزود: استقرار سیستم تبادل و بایگانی تصاویر در دستور كار این اداره كل برای بیمارستان ها قرار دارد و سال گذشته برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی و دیجیتال كردن دستگاه های رادیولوژی استان كرمان اعتبار هشت میلیارد تومانی هزینه شده و تعداد پنج دستگاه آمبولانس به ناوگان درمانی استان كرمان افزوده شده است.
فخر با تاكید بر اینكه اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان در مساله مهم ارتقای كیفیت و استاندارد سازی خدمات فعالیت خوبی داشته است تصریح كرد: این اداره كل در سال گذشته موفق به اخذ چهار گواهینامه ارزشمند كیفیت ازجمله ایزو 9001، 10015 و 10002 و گواهینامه تعالی سازمانی بعنوان تنها واحد درمانی سلامت كشور را كسب كرده است.
وی گفت: با تمركز بر بهبود فرایندها و افزایش كمیسیون های پزشكی كه مراجعات بسیاری دارد، رضایتمندی مردم را افزایش دادیم.
مدیر درمان اداره كل تامین اجتماعی استان كرمان افزود: میز خدمت در بخش درمان این اداره كل مستقر شده تا مراجعه كننده در بدو ورود پاسخی مناسب را دریافت كند كه قابل رهگیری است.
بیمه شدگان اداره كل تامین اجتماعی با جمعیت بیش از یك میلیون و 400 هزار نفر حدود نیمی از جمعیت استان كرمان را تشكیل می دهند.
7420/ 5054