پروازهای فرودگاه سهند پس از بازآماد هواپیما ازسرگرفته می شود

مراغه - ایرنا - مدیركل فرودگاه های آذربایجان شرقی با اشاره به اورهال (بازآماد كردن) هواپیمای مسافری شركت هواپیمایی خدمات رسان در این فرودگاه گفت: پس از انجام تعمیرات لازم، به زودی پروازهای این فرودگاه از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مصطفی صفائی روز سه شنبه در دیدار با فرماندار مراغه افزود: با توجه به لزوم اجرای تعمیرات اساسی در موتور این هواپیما، قطعات لازم برای این منظور تامین شده و پس از نصب و اجرای تست های لازم، پروازهای فرودگاه سهند برقرار می شود.
وی ادامه داد: وجود برخی تحریم ها در زمینه تامین قطعات هواپیمایی از دلایل طولانی شدن روند تعمیر هواپیماهای مسافربری شده و این امر در بسیاری از شركت های هواپیمایی كشور نیز وجود دارد.
وی اضافه كرد: بازبینی و اجرای تعمیرات دوره ای در هواپیماهای مسافربری از جمله راهبردهایی است كه شركت فرودگاه های كشور برای حفظ جان مسافران پروازهای داخلی و خارجی به كار گرفته است.
صفایی گفت: فرسوده بودن ناوگان شركت های هواپیمایی كه بیشتر آن بر اثر وجود تحریم ها و عدم فروش هواپیماهای جدید از جمله ATR ها بوده، فرودگاه های كوچك و متوسط كشور را با چالش اساسی روبرو كرده است.
وی با اشاره به رایزنی با برخی شركت های هواپیمایی برای برقراری پرواز از طریق فرودگاه سهند افزود: با پیگیری ها و رایزنی های انجام شده با شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی، در صورت تامین برخی زیرساخت ها، پروازهای هفتگی از طریق این شركت نیز برقرار خواهد شد.
وی با تاكید بر لزوم تامین اعتبار ویژه برای تكمیل جایگاه سوخت فرودگاه سهند گفت: 50 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز این جایگاه به سیستم و دستگاه های سوخت رسان نیاز است كه با راه اندازی و تكمیل آن شاهد برقراری پروازهای هفتگی به مقصد مشهد و سایر شهرها از این فرودگاه خواهیم بود.
وی با اشاره به تصویب طرح جامع فرودگاه سهند توسط شركت فرودگاه های كشور اضافه كرد: با همكاری شهرداری و سایر نهادها باید از ساخت و سازها در حریم فرودگاه جلوگیری شود.
به گزارش ایرنا، پروازها از فرودگاه سهند از یك ماه پیش تاكنون به دلیل مشكل و نقص فنی در هوایپمای شركت خدمات رسان به این فرودگاه (تابان ایر) متوقف شده است.
ساخت فرودگاه سهند در سال 1375 خورشیدی در زمینی به مساحت 42 هكتار در حاشیه جاده مراغه – بناب آغاز شد این فرودگاه از فرودگاه‌ های اقماری اداره كل فرودگاه‌ های آذربایجان ‌شرقی است.
این فرودگاه دارای سالن ترمینال به مساحت یك هزار و 200 متر است و از سه سال پیش به دلیل برخی مشكلات در باند پرواز و محدودیت های پرواز به حالت نیمه فعال درآمده بود.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487