۲۶ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۶
کد خبر: 82973208
۰ نفر
آموزش و پرورش 100هزار میلیارد ریال كسری بودجه دارد

شهركرد- ایرنا- عضو هیأت رئیسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بودجه آموزش و پرورش درسال گذشته را 360 هزار میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: این سازمان امسال 100هزار میلیارد ریال كسری بودجه دارد.

فریده اولادقبا روز سه شنبه در حاشیه سفر اعضا كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به چهارمحال و بختیاری در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: بودجه امسال آموزش و پرورش كشور به 420 هزار میلیارد ریال (42میلیارد تومان) افزایش یافته است.
وی اظهارداشت: نگاه دولت به آموزش و پرورش باید تغییر كند و در اولویت باشد و همچنین توجه به بودجه این نهاد علمی كشور بهبود یابد.
به گفته وی، این كمیسیون پیگیر پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان مربوط به سال 96 و معوقات سالهای گذشته فرهنگیان است.
عضو هیأت رئیسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری نمایندگان برای حذف كنكور به شكل فعلی نیز گفت:در این زمینه كمیسیون جلساتی در خصوص لحاظ كردن سوابق تحصیلی دانش آموزان در كنكور با آموزش و پرورش و وزارت علوم داشته است.
اولادقبا در خصوص رعایت عدالت جنسیتی پذیرش در تحصیلات تكمیلی در دانشگاه های كشور، افزود: در خصوص عدالت جنسیتی در پذیرش دانشگاه ها نیز جلسات مكرری برگزار شد و این مساله مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، اعضا كمیسیون آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدرضا عارف به همراه تعدادی از معاونان وزرای مربوطه به چهارمحال و بختیاری سفر كرده اند.
2097