۲۵ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۷
کد خبر: 82972424
۰ نفر
46 عضو باند مدلینگ در هرمزگان دستگیر شدند

بندرعباس - ایرنا - فرمانده انتظامی هرمزگان از متلاشی شدن و دستگیری 46 نفر از اعضای باندی خبر داد كه در زمینه مدلینگ فعال بوده و نسبت به انتشار تصویرهای مبتذل در فضای مجازی اقدام می كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس هرمزگان، سردار عزیزالله ملكی روز دوشنبه افزود: كارشناسان پلیس امنیت عمومی هرمزگان در پی رصد و كنترل فضای مجازی مطلع شدند افرادی به صورت گسترده و سازمان یافته اقدام به فعالیت در شبكه مدلینگ در سطح شهر بندرعباس كرده و تصویرها و كلیپ های آنان در اینستاگرام توسط خودشان منتشر شده است.
وی بیان داشت: این موضوع به صورت ویژه در دستور كار اطلاعاتی و فنی مركز اطلاعات فضای مجازی پلیس امنیت عمومی استان هرمزگان قرار گرفت.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار داشت: در این راستا با هماهنگی مقام قضایی، 38 واحد صنفی متخلف (عكاسان، آرایشگاه های زنانه و مزون عروس) و 8 نفر از خانم های مدل شده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی یادآورشد: برابر قانون نظام صنفی با صنف های متخلف برخورد لازم صورت گرفت.
ملكی گفت: این اقدام با هدف سوء استفاده تجارت اقتصادی و از طرفی احتمال اغفال دختران و زنان برای ارتكاب به اعمال منافی عفت در پوشش حرفه مدلینگ صورت گرفته كه با استناد ماده 637 و 638 قانون مجازات اسلامی باعث جریحه دار شدن عفت عمومی و اشاعه ضد فرهنگی شده است.
7195/7408

سرخط اخبار جامعه