سیاست شیطانی آمریكا درمورد فلسطین هرگز محقق نمی شود

تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كردند: آمریكایی‌ها نام سیاست شیطانی خود درباره فلسطین را «معامله قرن» گذاشته اند اما بدانند كه به فضل الهی این معامله قرن هرگز محقق نمی شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای امروز -دوشنبه- در دیدار دست اندركاران حج امسال افزودند: ضروری ترین نیاز امروز دنیای اسلام وحدت و یك‌صدایی است.
ایشان به تمركز دشمنان برای مقابله با مسلمانان به‌ویژه در موضوع فلسطین و در قضایای یمن اشاره و خاطرنشان كردند: اكنون آمریكایی‌ها نام سیاست شیطانی خود درباره فلسطین را «معامله قرن» گذاشته اند اما بدانند كه به فضل الهی، این معامله قرن هرگز محقق نمی شود و به كوری چشم دولتمردان آمریكا، قضیه فلسطین از یادها نمی رود و قدس پایتخت فلسطین باقی می ماند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأكید بر این كه ملت فلسطین در مقابل این توطئه می ایستاد و ملت‌های مسلمان نیز پشتیبان مردم فلسطین خواهند بود، افزودند: البته برخی دولت‌های اسلامی كه هیچ اعتقادی هم به اسلام ندارند، به دلیل حماقت و جهالت و مطامع دنیوی پیشمرگ آمریكایی‌ها شده‌اند اما به توفیق الهی، امت اسلامی و ملت فلسطین بر دشمنان خود پیروز خواهند شد و خواهند دید آن روزی را كه ریشه رژیم جعلی صهیونیستی از سرزمین فلسطین كَنده شود.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در این دیدار، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مكان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است كه از یك طرف همراه با برائت از مشركین باشد و از طرف دیگر زمینه ساز وحدت و همدلی و یكصدایی مسلمانان شود.
ایشان شكل گیری نظام جمهوری اسلامی و ارائه توانایی اسلام در ورود به میدان سیاست و زندگی را باطل كننده سال ها تلاش برای القاء جدایی دین از سیاست خواندند و افزودند: اكنون بار دیگر افراد نادان و مغرض، تلاش دارند تا لزوم جدایی دین از سیاست و زندگی و علم را به ذهن نسل جوان القاء كنند اما حج بهترین فرصت و یك صحنه عملی برای نشان دادن آمیختگی «دین و سیاست» است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در نظر گرفته شدن زمان و مكان مشخص برای اجتماع مسلمانان در فریضه حج را نشان دهنده اهدافی فراتر از معنویتِ صِرف دانستند و خاطرنشان كردند: یكی از اهداف مهم حج، اجتماع و ارتباط و تفاهم مسلمانان با یكدیگر و در واقع همان موضوع شكل گیری امت اسلامی است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر این كه كعبه شریف، مسجد الحرام و مسجد النبی متعلق به همه مسلمانان است و نه متعلق به كسانی كه بر آن سرزمین مسلط هستند، افزودند: كسی حق ندارد مانع از تحقق مفاهیم واقعی حج شود و اگر حكومت و یا دولتی این كار را انجام دهد، در واقع «صدّ عن سبیل الله» كرده است.
ایشان به شكل گیری معنای جدیدی از حج به بركت هدایت های امام بزرگوار اشاره كردند و گفتند: حج واقعی باید همراه با برائت از مشركان و زمینه ساز وحدت و انسجام مسلمانان باشد، نه آن كه برخی دولت ها در جهت ایجاد اختلاف و جدایی میان امت اسلامی تلاش و خود را به استكبار متصل كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با یادآوری فاجعه مسجدالحرام و فاجعه منا در سال 1394، آن را ظلمی بزرگ خواندند و بر لزوم پیگیری مستمر و جدی برای احقاق حق تاكید كردند.
ایشان افزودند: این مطالبه به هیچ وجه نباید فراموش شود و دستگاه های مسئول باید از راه های مختلف بویژه مجامع بین المللی، این موضوع را پیگیری كنند تا كمیته حقیقت یابی با حضور جمهوری اسلامی تشكیل و احقاق شود زیرا در این دو فاجعه، تأمین ایمنی و امنیت حجاج كه مهم ترین وظیفه حكومت عربستان است، رعایت نشد و دیه مقتولان نیز داده نشد.

** شعار حج امسال «حج، تحول روحی و اخلاقی، سبك زندگی دینی، عزت و كرامت اسلامی»
پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام قاضی‌عسكر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: شعار حج امسال «حج، تحول روحی و اخلاقی، سبك زندگی دینی، عزت و كرامت اسلامی» است.
وی افزود: از حجاج خوسته‌ایم با پرهیز از بازارگردی، سوغات‌های خود را از تولیدات داخلی فراهم كنند تا از ثواب كمك به تولید داخلی و اشتغال برای جوانان نیز بهره‌مند شوند.
همچنین محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: فرآیند اجرایی حج امسال با تایید شورای عالی امنیت ملی آغاز و تلاش شد خواسته‌ها و انتظارات مردم و نظام در خصوص امنیت، عزت و كرامت حجاج تامین شود.
وی با بیان این كه فعالیت‌های كارگزاران حج بر سه اصل تلاش و كار بی‌وقفه، صرفه‌جویی و نوآوری متمركز شده است، یادآور شد: در حج امسال حدود 86 هزار زائر در قالب 586 كاروان سازماندهی شده‌اند.
سیام**3070**1336