طرح احداث 14 مدرسه در میاندوآب كلنگ زنی شد

مهاباد- ایرنا- طرح احداث 14 باب مدرسه با استفاده از مشاركت های خیران و اعتبارات دولتی به طور همزمان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در میاندوآب كلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، مدیر آموزش و پرورش میاندوآب روز یكشنبه در آیین كلنگ زنی این مدارس كه به صورت نمادین در روستای ملا شهاب الدین میاندوآب برگزار شد، گفت: از این تعداد 2 باب مدرسه هر كدام با 6 كلاس درس در روستاهای ملا شهاب الدین و زنجیر آباد از توابع بخش مركزی این شهرستان ساخته می شود.
'جلال پور میرزا' افزود: مدرسه مشاركتی حاج 'محرم كریمی' در روستای ملاشهاب الدین و مدرسه 'مهری دخت سنایی' در روستای زنجیر آباد با مشاركت 30 درصدی خیران و 70 درصدی دولت ساخته می شود.
وی بیان كرد: این مدارس هر كدام در زمینی به مساحت یكهزار و 800 متر مربع با 12 میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود.
پور میرزا گفت: همچنین 12 باب مدرسه در روستاهای قشلاق، گوزللو، مشیرآباد، قطار داش، اربط علیا و سفلی، گوی خرابه، قره بوغاز، تازه كند زاغه، احمدآباد، قمشلو و پتكلو در بخش باروق ساخته می شود.
وی افزود: بیشتر این روستاها دارای جمعیت كمتر از 50 خانوار بوده و در برخی از آنها نیز تعداد دانش آموزان سه تا 6 نفر هستند.
وی با اشاره با اینكه مدارس این روستاها تاكنون كانكسی(اتاقكی) بوده، افزود: این مدارس یك كلاسه به همراه دفتر و سرویس بهداشتی هر كدام در زمینی به مساحت 400 متر مربع با اعتبارات ملی ساخته می شود.
مدیر آموزش و پرورش میاندوآب بیان كرد: اكنون طرح احداث 11 باب مدرسه با 99 كلاس درس، یك باب سالن ورزشی در كوی باكری و یك باب نمازخانه در دبیرستان شهید بهروزی در منطقه عباسپور میاندوآب در حال اجراست كه همه آنها در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایرنا میاندوآب با 277 هزار نفر جمعیت نزدیك به 50 هزار دانش آموز دارد كه در 420 مدرسه شامل 230 فضای آموزشی در حال تحصیل هستند.
حدود 40 درصد از مدارس این شهرستان فرسوده و تخریبی است و بخش قابل توجهی از 60 درصد مابقی نیز به بازسازی فوری نیاز دارد.
9871/3093/3072

سرخط اخبار استان‌ها