شهدای مدافع حرم احساس مسئولیت كردند

بیرجند - ایرنا - پدر شهید مرتضی بصیری پور نخستین شهید مدافع حرم از خراسان جنوبی گفت: جبهه اسلام فراتر از مرزها است و شهیدان مدافع حرم احساس مسئولیت كردند و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیك گفتند.

به گزارش ایرنا قاسم بصیری پور كه فرزند برومندش را برای صیانت از حریم مطهر خاندان نبوت(ع) تربیت كرده بود روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زوایای دیگری از زندگی سراسر افتخار این ستاره درخشان سپهر مدافعان حرم را روشن كرد.
وی با بیان اینكه آرزوی مرتضی این بود كه در دفاع از انقلاب اسلامی و اهل بیت(ع) به شهادت برسد اظهار داشت: این شهید فردی با گذشت، مردم دار و مومن بود و زندگی اش از ابتدا در مسیر انقلاب اسلامی و عمل به رهنمود های مقام معظم رهبری قرار داشت.
پدر شهید بصیری پور ادامه داد: این شهید پیرو خط رهبر بود و از دوران كودكی وقتی سخنرانی مقام معظم رهبری پخش می شد با توجه خاص به سخنان ایشان گوش فرا می داد.
به گفته وی، مرتضی به این دلیل كه به نظام مقدس جمهوری اسلامی علاقمند بود ابتدا در مجموعه دیگری مشغول فعالیت شد و با تلاش بسیار با هدف خدمت بیشتر به نظام اسلامی وارد سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی شد.
وی اضافه كرد: پسر شهیدم فردی متخصص در كار خود و مهربان با دوستان و همكاران بود.
پدر شهید مدافع حرم یادآور شد: هرچند نبود مرتضی برای خانواده سخت است اما وقتی می بینیم كه مسیر و راه او حق است از اینكه ایشان در راه حق به شهادت رسید بسیار خوشحالیم.
وی تصریح كرد: پسرم در راهی شهید شد كه موجب سربلندی و افتخار من وخانواده است و از این نظر خوشحالیم.
بصیری پور بیان كرد: نقش شهدای مدافع حرم در تامین امینت جهان اسلام و كشور نقش ویژه ای است و اگر ما در سوریه، عراق و كشورهای دیگر با داعش، اسرائیل و ایالات متحده آمریكا مبارزه نكنیم باید داخل كشور از خود دفاع كنیم.
وی افزود: فرزند شهیدم مستقیم توسط اسرائیل غاصب به شهادت می رسد و امیدوایم همانطور كه خدا بساط داعش را با خون شهید حججی جمع كرد بساط اسرائیل هم با خون شهید بصیری پور نابود كند.
برادر شهید مدافع حرم نیز گفت: برادرم فردی مهربان و مردم دار بود و با ارتباطی كه با مردم داشت همه از رفتار او راضی بودند.
محمد بصیری پور افزود: ایشان به پدر و مادر خود به طور خاص احترام می گذاشت و به دوستان واقوام نیازمند كمك می كرد.
وی اظهار داشت: امروز مرتضی همه ما را سرافراز كرد و ما به او افتخار می كنیم و امیدواریم بتوانیم مسیر او را دنبال كنیم.
وی اضافه كرد: شهید مرتضی بصیری پور هم دوره شهید حججی بود و همانند او به طور خاص شهید شد چون شهادتش به دست بدترین افراد بود.
برادر شهید بصیری پور ادامه داد: برادرم چند دقیقه قبل اذان صبح با چند موشك اسرائیل غاصب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید ستوان یكم پاسدار مرتضی بصیری پور نخستین شهید مدافع حرم از خراسان جنوبی است كه در حمله تروریست ها در سوریه به شهادت رسید.
مرتضی بصیری پور از شهدای مدافع حرم در جبهه های جنگ با تروریسم تكفیری، جان شیرین اش را فدا كرد تا دشمنان اسلام و تشیع بدانند كه با وجود جوانان جان بركفی همچون مرتضی ، نگاه چپ كردن به حریم اهل بین عصمت و طهارت (ع) ناممكن است و جزای سختی دارد.
*7559 * 6054