چین از انتشار 10 میلیون نسخه مطالب غیراخلاقی جلوگیری كرد

پكن-ایرنا- اداره مبارزه با نشریات و مضامین غیرقانونی و غیراخلاقی چین اعلام كرد در نیمه نخست سال جاری میلادی از انتشار 10 میلیون نسخه مطالب غیراخلاقی و مستهجن در اینترنت جلوگیری كرده است.

به گزارش ایرنا در گزارش این اداره كه امروز دوشنبه منتشر شد آمده است: همچنین در این مدت 24 میلیون مطلب و تصویر غیراخلاقی، مستهجن و مضر برای جامعه، از اینترنت پاكسازی شده است.
اداره مبارزه با نشریات و مضامین غیرقانونی و غیراخلاقی چین می افزاید حدود 90 درصد این موارد با همكاری وزارت امنیت عمومی این كشور انجام شده است.
این اداره افزوده است در نیمه دوم سال 2018 میلادی به مبارزه با انتشار مطالب، مضامین، تصاویر غیراخلاقی و زیانبار در اینترنت، انتشار نشریات غیرقانونی، مقابله با كاركرد رسانه های تقلبی و خبرنگاران قلابی ادامه خواهد داد و از حق حاكمیت معنوی حفاظت خواهد كرد.
چین مبارزه گسترده با مطالب غیراخلاقی و مستهجن بخصوص مقابله با انتشار نشریات غیرقانونی را از سال 2013 میلادی با روی كار آمدن نسل جدید رهبران این كشور شدت بخشید.
برنامه فیلترینگ كه «پاكسازی سایت های اینترنتی 2014» نامگذاری شد به عنوان یكی از این برنامه ها، یك سال بعد و در سال 2014 به اجرا گذاشته شد و شامل كنترل تمامی وب سایت‌ها، موتورهای جستجو، سایت‌های عرضه برنامه‌های موبایل، تلویزیون‌های اینترنتی و سایر ابزارهای دیجیتال بود.
طبق این برنامه، تمامی محتواها، متن‌ها، تصاویر، فیلم‌ها و تبلیغات حاوی مسائل مستهجن، حذف شد همچنین هر وب‌سایتی كه مشخص شود اقدام به تولید یا انتشار محتواهای مستهجن می‌كند، تعطیل شده یا پروانه مدیریت آنها لغو خواهد شد.
پیشتر در سال 2011، دولت چین به دو هزار و 129 تن از شهروندان این كشور كه سایت‌های عرضه‌كننده محتواهای مستهجن را گزارش داده بودند حدود 5 میلیون دلار پاداش داد.
در سال 2013 نیز چین اقدامات گسترده‌ای برای مقابله با تولیدكنندگان محتواهای مستهجن انجام داد به طوری كه 180 هزار سایت حاوی مطالب مستهجن را بستند و ده‌ها تن از گردانندگان این نوع سایت‌ها را دستگیر كردند.
اكنون نیز به مسئولان وب‌سایت‌ها و اپراتورهای مخابراتی دستور داده شده است كه خود اقدام به رصد سایت‌ها و حذف اطلاعات مستهجن كنند.
آساق**231**1904**