۲۴ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۹
کد خبر: 82971597
T T
۰ نفر
سرعين شهر نمونه گردشگري كشور مي شود

اردبيل - ايرنا- سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل از معرفي سرعين به عنوان شهر نمونه گردشگري در كشور خبر داد.

به گزارش ايرنا ، نادر فلاحي روز يكشنبه افزود: سرعين شاخصه و الگوهاي گردشگري حلال را دارد و اقدام لارم براي معرفي اين شهر به عنوان شهر نمونه گردشگري آغاز شده است.
او اظهار داشت: اين شهر به غير از آب هاي گرم معدني از طبيعت منحصر به فرد در دامنه كوه سبلان برخوردار است و مواهب طبيعي آن كمتر معرفي شده است.
به گفته فلاحي ، منطقه نمونه گردشگري آلوارس، دربند ورگه سران، دره ورنياب، روستاي زيرزميني كنزق، ويند كلخوران و عشاير ييلاقات آلوارس از جاذبه هاي طبيعي منحصر به فرد اين شهرستان است.
او همچنين ادامه داد: روستاي گردشگري بيله درق نيز با طبيعت زيبا و آب هاي گرم معدني و زندگي روستايي به عنوان مكمل جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين است.
سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تاكيد كرد: ظرفيت هاي اين منطقه موجب شده تا سالانه هزاران گردشگر از داخل و خارج كشور ميهمان اين شهر باشند.
فلاحي گفت: با هدف رونق گردشگري اين منطقه برگزاري جشنواره هاي متنوع برنامه ريزي شده كه از آن جمله جشنواره هاي زمستاني است تا طرح زمستان بيدار در اين منطقه عملياتي شود.
او با دعوت از مسلمانان كشورهاي مختلف براي استفاده از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين اضافه كرد: همچنين آماده حمايت سرمايه گذاران داخلي و خارجي بخش خصوصي هستيم.
شهرستان سرعين با دهها دهنه آبگرم معدني و پيست اسكي آلوارس از مناطق گردشگر پذير كشور در 27 كيلومتري غرب اردبيل قرار دارد.
آلوارس به لحاظ داشتن ذخاير برف در طول دست كم شش ماه از سال رتبه نخست كشور را دارد و اين منطقه به همراه امكانات تفريحي و ورزشي كه در آن ايجاد شده نقش بسزايي در توسعه ورزش هاي زمستاني، جذب گردشگران خارجي ، ايجاد اشتغال و پركردن اوقات فراغت جوانان و تكميل موقعيت ويژه گردشگري در شهر سرعين دارد.
6018/6016

سرخط اخبار استان‌ها