نيروي انتظامي در حوزه حجاب بايد ايجابي و اغناگر عمل كند

مشهد- ايرنا- فرمانده انتظامي خراسان رضوي گفت: نيروي انتظامي بايد با اقدامات ايجابي و اغناگر براي جوانان در حوزه حجاب وارد عمل شود و البته هر جا كه لازم باشد به صورت سلبي نيز با اين مقوله برخورد مي كند.

سردار قادر كريمي شنبه شب در مراسم پاياني اولين جشنواره چادرهاي آسماني در مشهد افزود: اين نيرو اقدامات ايجابي و فرهنگي را به عنوان يكي از ماموريتهاي خود در كنار اقداماتي سلبي در حوزه امنيت اخلاقي مي داند و فراخوان برگزاري نخستين جشنواره چادرهاي آسماني از اين دست اقدامات است.
وي اظهار داشت: مردم مشهد هميشه سكاندار عفاف و حجاب بوده اند و توجه ويژه اي به فريضه امر به معروف و نهي از منكر داشته اند.
وي به توطئه هاي مشترك انگليس، آمريكا، رژيم صهيونيستي، رژيم سعودي، منافقين و سلطنت طلبها در حوزه حجاب اشاره كرد و گفت: زنان مومنه و عفيف ما در سالروز قيام مردم مشهد عليه كشف حجاب به صورت گروهي در جامعه حضور پيدا كردند و عفاف و‌ حجاب را به رخ دنيا كشيدند.
دبير ستاد امر به معروف و نهي از منكر خراسان رضوي نيز در اين مراسم گفت: در تعطيلات نوروز امسال، 76 هزار تذكر لساني در بافت پيرامون حرم مطهر رضوي در حوزه هاي مختلف از جمله عفاف و حجاب داده شد كه هيچيك از آنها منجر به تشكيل پرونده قضايي نشد.
سيد عبدالله ارجايي افزود: در ماه مبارك رمضان نيز 124 هزار تذكر لساني داده شد كه هيچيك منجر به برخورد يا تشكيل پرونده نشد لذا اين مطلب كه مردم تحمل امر به معروف و نهي از منكر را ندارند، غلط است.
وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين مراسم خواستار پرداختن به حكمت و فلسفه حجاب و تهاجم فرهنگي شد و گفت: در زمينه حجاب با عدم وحدت رويه در دستگاههاي مختلف روبرو هستيم كه اين امر موجب عدم هماهنگي بين خانواده، مدرسه، جامعه و مسجد و سردرگمي نسل جوان مي شود.
سيد محمد حسيني افزود: در سال 84 شوراي عالي انقلاب فرهنگي مصوباتي در زمينه اقدامات فرهنگي در حوزه حجاب و عفاف داشت اما بايد پرسيد در اين زمينه چه كرده ايم و چرا اين مصوبات اجرا نشده يا فقط به بخشي از آنها عمل شده است؟
وي اظهار داشت: مد يكي از مسائلي است كه براي آن سياستگذاري شده است و اين مساله نيازمند همكاري همه بخشهاي متولي دولتي و غير دولتي از جمله توليدكنندگان و طراحان لباس است.
نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي هم گفت: بايد بپذيريم كه رويكرد دشمن در حوزه عفاف و حجاب تهاجمي است و پاسخ ما نيز به اين حمله بايد تهاجمي و فرهنگي باشد.
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر افزود: گزارشهاي متعدد در باره نفوذ دشمن در بخش نشر كتاب و ساخت فيلم و سريال در شبكه هاي ماهواره اي وجود دارد كه همه آنها حجاب و خانواده را نشانه رفته است اما راهكار مقابله با آنها راهكارهاي قديمي نيست بلكه بايد با حركتهاي فرهنگي به قبح شكني ها و شبهه افكني هاي روز پاسخ داد.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در ميان دستگاههاي مختلف عملكرد نيروي انتظامي نه تنها در بخش مقابله با ناهنجاري ها در حوزه حجاب خوب بوده است بلكه اين نيرو در بخش فرهنگي نيز اقدامات مثبتي انجام داده كه نشان دهنده نياز جامعه به برخوردهاي مناسب فرهنگي و كارايي اين اقدامات است.
در مراسم مزبور منتخبين بخش عكاسي اين جشنواره نيز معرفي و به همراه فعالان و دست اندركاران برگزاري جشنواره مورد تقدير قرار گرفتند.
3221 / 6053