بازنشستگان رفاه كارت یك میلیون تومانی دریافت می كنند

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اعلام پرداخت رفاه كارت یك میلیون تومانی به بازنشستگان گفت: این كارت به صورت آزمایشی از شهریورماه سال جاری در اختیار 50 هزار بازنشسته در تهران قرار می گیرد.

جمشید تقی زاده روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازنشستگان با در دست داشتن این كارت می توانند به صورت اقساطی از فروشگاه‌های رفاه تا سقف یك میلیون تومان خرید كنند.
وی افزود: چنانچه مرحله آزمایشی این طرح نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد، در مراحل بعدی به صورت سراسری در سایر استان های كشور نیز اجرایی خواهد شد.
تقی زاده ادامه داد: صندوق بازنشستگی دومین بنگاه بزرگ كشوری است كه یك میلیون و 400 هزار بازنشسته را تحت پوشش قرار داده است و 56 درصد از این افراد، بازنشسته آموزش و پرورش هستند.
وی خاطرنشان كرد: از سال جاری در زمینه معیشت، سفرهای زیارتی و سیاحتی، درمان، ورزش و پیشگیری از بیماری ها اقدامات خوبی در صندوق برای بازنشسته ها آغاز شده است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری گفت: علاوه بر این، از ابتدای سال جاری و تصدی تیم جدید صندوق بازنشستگی كشوری و حمایت های همه جانبه وزیر رفاه و اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، تصمیمات تاثیرگذار و مهمی در راستای بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی بازنشستگان اتخاذ شده است كه در حوزه های مختلف اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با بیان اینكه بانك اطلاعاتی فرزندان بازنشستگان نیز ایجاد می شود، اظهار داشت: در این بانك تخصص و تحصیلات فرزندان بازنشستگان را وارد و تلاش می كنیم در بكارگیری نیرو در شركت‌ها و بخش های زیرمجموعه، فرزندان بازنشستگان در اولویت باشند.
وی تصریح كرد: ایجاد خانه‌های امید در شهرهای بالای پنج هزار نفر، واگذاری اقدامات به بخش غیردولتی و همچنین در خصوص بیمه تكمیلی و برگزاری تورهای زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان، برنامه‌هایی تدارك دیده شده است كه در سال جاری اجرا خواهیم كرد.
اجتمام *2181*1834