ادارات دولتی 110 میلیارد ریال به شهرداری بیجار بدهكار هستند

سنندج - ایرنا - شهردار شهر بیجار گفت: بیش از 110 میلیارد ریال مطالبات شهرداری از ادارات دولتی است كه از سال های گذشته تاكنون پرداخت نشده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی بیگ محمدپور عصر شنبه در نشست خبری اظهار داشت: عدم پرداخت مطالبات شهرداری از سوی دیگر دستگاه ها در روند اجرای طرح های عمرانی و خدماتی تاثیر می گذارد.
وی با بیان اینكه شهرداری بیجار فاقد منابع درامدی پایدار است، افزود: از ابتدای سال تاكنون فقط سه مورد مجوز ساخت و ساز در شهر صادر شده كه نشان از ركود شدید بخش مسكن دارد.
بیگ محمدپور با اشاره به افزایش 20 درصدی حقوق و مزایای كارگران تاكید كرد: با توجه به وضعیت بازار، افزایش چند برابری قیمت كالاها، كاهش نرخ ساخت و ساز در بیجار، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و عدم مشوق های لازم جهت رونق بازار مسكن، موجب كاهش سطح درآمد شهرداری و افزایش هزینه ها شده است.
وی از 600 واحد مسكن خالی در شهر بیجار خبر داد و یادآور شد: با توجه به مساحت شهری و زمین های قابل واگذاری، مسكن سازی در بیجار اشباع شده و تعداد متقاضیان ساخت و ساز كاهش چشمگیری یافته است.
شهردار شهر بیجار با بیان اینكه فعالیت كارخانه آسفالت شهرداری نیز در وضعیت سود آوری نیست، اضافه كرد: برای تعمیرات و بهینه سازی این كارخانه 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است كه تامین آن از توان شهرداری خارج است.
وی برای راه اندازی این كارخانه از مشاركت بخش خصوصی استقبال می كنیم، اظهار داشت: كارخانه آسفالت زمانی به سود آوری نزدیك خواهد شد كه میزان تولید آسفالت آن به بیش از 20 هزار تن در ماه افزایش یابد.
بیگ محمدپور به تعدادی از پروژه های در حال تكمیل شهرداری اشاره كرد و افزود: برغم وضعیت اقتصادی نامناسب اما فعالیت های عمرانی و آبادانی در شهر ادامه دارد و برخی پروژه های نیمه كاره امسال تكمیل و به بهره برداری می رسد.
شهردار بیجار از اتمام پروژه مبلمان شهری بلوار پیاده رو امام خمینی (ره) ظرف مدت 15 روز آینده خبر داد و با اشاره به جذب 40 نفر در مجموعه فضای سبز شهرداری یادآور شد: اعتبار لازم جهت تامین حقوق این نیروها یك میلیارد ریال در ماه است.
وی یكی از راه های كاهش هزینه های شهرداری را ورود شركت های خصوصی خدماتی دانست و گفت: حجمی شدن نیروها و برون سپاری برخی از خدمات به شركت های خصوصی بررسی شده ولی حدود چهار ماه است به علت عدم توافق اعضای شورای اسلامی شهر، بلاتكلیف مانده است.
شهر بیجار كه در 142 كیلومتری سنندج مركز استان كردستان واقع شده است از سال 1313 از جمله 13 شهر اول كشور بوده كه دارای شهردار شده است.
7350/9102