۲۳ تیر ۱۳۹۷،‏ ۸:۴۳
کد خبر: 82969849
۰ نفر
سید علی خمینی: مساجد پشتوانه اصلی نظام هستند

قم - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی، نوه بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت مسجد به عنوان كانون اصلی شكل گیری انقلاب اسلامی گفت: مساجد پشتوانه اصلی نظام و رهبر معظم انقلاب هستند.

به گزارش ایرنا، وی جمعه شب در «آیین رونمایی از پوستر فراخوان چهل مسجد شاخص كشور» در مسجد چهار مردان قم، اظهار داشت: امروز مقداری تاثیرگذاری مساجد كم رنگ شده و این مساله وظیفه سنگینی را متوجه همه انسان های انقلابی و متدین می كند.
وی تاكید كرد: باید تلاش كنیم هم خودمان با مسجد انس و الفت پیدا كنیم و هم نسل جوان را با این مكان مقدس هرچه بیشتر آشنا نماییم.
نوه امام راحل ضمن قدردانی از دست اندركاران برگزاری این برنامه فرهنگی افزود: این برنامه یك حركت مناسب و آغاز دوباره ای برای جلب توجه مردم و مسئولان به جایگاه مهم و حساس مساجد خواهد بود‌.
وی با بیان این كه همگان باید بیش از پیش خود را به مسجد نزدیك كنند، افزود: همان گونه كه در ابتدای انقلاب مساجد كانون هویت انقلابی بودند، اكنون كه 40سال گذشته باید باز هم پایگاه و كانون اصلی انقلابی گری، انقلابی بودن و زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب باشند.

** دشمن درصدد مایوس كردن مردم از نظام اسلامی است
عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه نیز در این آیین با تاكید بر ضرورت تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه گفت: دشمن درصدد ایجاد یاس و ناامیدی در مردم و دلسردی آنها از نظام است.
حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی اظهار داشت: ایجاد یاس و ناامیدی خواسته دشمن است، ولی ما نیز در سخنرانی ها به آن دامن نزنیم.
وی با بیان این كه مسئولان در حال تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی كشور هستند، افزود: بخشی از عوامل آشفتگی های اقتصادی، خارجی است و آمریكا با خروج از برجام یك سری تحریم ها و محدودیت هایی را ایجاد كرده و به برخی از دولت ها متوسل شده تا به ایران ضربه وارد كند.
استاد حوزه علمیه قم بخشی از علت مشكلات اقتصادی را ناشی از عوامل داخلی دانست.

** رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز در این آیین با اشاره به این كه مسجد، كانون مبارزه با رژیم ستم شاهی بود گفت: از این رو شورای هیات های مذهبی كشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اقدام به معرفی 40 مسجد شاخص كشور كه نقش پر رنگی در حركت های انقلابی داشتند، نموده است.
حسن مالكی نژاد، معرفی و تبیین استانداردهای مسجد فعال و انقلابی، شناسایی و معرفی این مساجد به عنوان الگو به سایر مساجد، ایجاد انگیره جهت حركت مساجد به سمت مساجد انقلابی و جذب نسل جوان و كمك به قشرهای آسیب پذیر را از اهداف این برنامه فرهنگی عنوان كرد و افزود: معرفی مساجد شاخص از مجموعه برنامه های جشنواره فرهنگی چله سرو می باشد كه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تدارك دیده شده است.
وی با اشاره به مسجد چهار مردان قم، این مكان مقدس را به دلیل حضور حضرت امام(ره) و دادن رای در 12فروردین 58، یكی از مهمترین مساجد كشور دانست و افزود: به همین جهت این مسجد نخستین مسجد شاخص خواهد بود و 39مسجد دیگر در مناطق مختلف كشور نیز تا ایام الله دهه فجر به عنوان شاخص معرفی خواهند شد.
7403 / 1175