تمایل جامعه به اخبار منفی اشتباه راهبردی است

بیرجند - ایرنا - مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: امروز به لحاظ نرم افزاری به یك اشتباه راهبردی و خطرناك مبتلا شده ایم و همه ما همواره به دنبال اخبار بد و منفی هستیم.

به گزارش ایرنا وحید جلیلی جمعه شب در جمع فعالان فرهنگی و انقلابی بیرجند افزود: دشمن با ورود به نرم افزار محاسباتی ایران قصد ایجاد خطای محاسباتی در ملت را دارد.
وی گفت: یكی از اهداف اصلی جنگ نرم این است كه ما را دچار خطای محاسباتی كند زیرا دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی دریافتند كه ملت بزرگ ایران را هیچ ملتی نمی تواند شكست دهد و استكبار به این جمع بندی رسیده كه كاری كند ملت ایران به دست خود، زمینه شكست اش فراهم شود.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: متاسفانه امروز بخش قابل توجهی از انقلابی ها و حزب اللهی ها هم دچار این دام شده اند.
وی افزود: بنده همیشه موضع انتقادی داشته ام و از چندین نهاد به دلیل اعتراض اخراج شدم و همیشه زبان تلخی در یقه گیری مسئولان داشته ام و اگر خبر جشن تولد نوه امام جمعه یك شهر به گوش ما برسد كه كیك آن جلسه بزرگ بوده، خود من این خبر را برای چندین نفر ارسال می كنم.
جلیلی تصریح كرد: ما در مواجهه با آسیب ها، ناهنجاری ها، خطاها و خیانت ها خیلی حساسیم و توجه دیگران را هم جلب می كنیم اما در توجه به داشته های خود غافل هستیم.
وی گفت: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می فرمایند فرد متقی كسی است كه روز را به شب رسانده در حالی كه دغدغه اش شكر است كه آیا شكر نعمت هایم را به جا می آورم یا نه، این مفهوم امروز باید به جامعه یادآوری شود.
وی افزود: در بعضی مجامع جرات نداریم یك كلمه حرف مثبت بزنیم دائما از فساد و ... صحبت می شود.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: كارتونی با نام «هری پاتر» برای كودكان ساخته شده و شخصیتی با عنوان «دمنتور» در این داستان وجود دارد كه نقش آن نابودی نشاط و شادی در هر فضایی است.
وی گفت: امروز جامعه دینی ما در معرض هجوم عجیب و غریب این دمنتورهاست، یعنی كسانی هستند كه با همه وجود تلاش دارند امید، نشاط و حركت را از جامعه بگیرند و متاسفانه بخش عمده ای از انقلابیون دچار این مشكل شده اند.
وی بیان كرد: عده ای القای بن بست را با طرح مسئله و موضوع اشتباه گرفته اند و پیشرفت هایی كه در این 40 سال در همین بیرجند شكل گرفته، قابل مقایسه با قبل نیست.
جلیلی افزود: سال قبل با تعدادی از جانبازان در سالگرد انفجار اتمی هیروشیما به ژاپن رفتیم در توكیو كه مدرن ترین شهر جهان است بسیاری از محله ها و سوپرماركت های آنجا چیزی بیشتر از سوپرماركت های ما نداشت.
وی گفت: تعدادی از بچه های حزب اللهی كه خارج كشور تحصیل می كنند كانالی با عنوان «2025خارج بدون فیلتر» راه اندازی كرده اند و تصویری از یك صف طولانی گذشته بودند كه نشان می داد مردم برای یك كاسه سوپ ساعت ها در صف می ایستند.
وی بیان كرد: دشمن به جامعه ما القا می كند شما بدبخت شدید و همه دنیا در رفاه زندگی می كنند.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افزود: برنی سندرز رقیب هیلاری كلینتون در مبارزات انتخاباتی آمریكا در توئیت هایش در خصوص جامعه آمریكا می گوید چند 10 میلیون نفر گرسنه در آمریكا وجود دارد.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: ترامپ جزوه ای منتشر كرد كه می خواهد آمریكایی كه ستون فقراتش شكسته را درمان كند ولی عده ای داخل كشور غرب را به عنوان آرمان شهر تبلیغ می كنند.
وی اظهار داشت: ترزا می نخست وزیر انگلیس از پرستاران این كشور به دلیل اینكه شب ها گرسنه می خوابند عذرخواهی می كند آن وقت ما در جامعه خود اخبار منفی را منعكس می كنیم.
وی گفت: در جلسه ای دانشگاه تهران از افراد حاضر پرسیدم كه آیا آقای سید علیرضا عبادی (نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی) را می شناسید كه هیچ كس نمی شناخت؛ چرا فردی كه همه عمر با زهد و تقوی زندگی كرده را هیچ كس نمی شناسد، این افراد باید به عنوان الگو برای جامعه و نسل جوان شناسانده شوند.
جلیلی افزود: امام جمعه سرپل ذهاب در جریان زلزله آن شهر تا 2 ماه بعد از زلزله با خانواده اش در چادر زندگی كرده بود و عجیب است كه صدا و سیما یك كلمه از این موضوع اطلاع رسانی نكرد.
وی اظهار داشت: نظام اسلامی به لحاظ سخت افزاری خدمات زیادی داشته و در همین خراسان جنوبی تا عمق دورترین روستاها اقدامات بزرگی انجام داده است.
وی گفت: پیروزی هایی كه در ماه های اخیر مقابل داعش به دست آمده همچنین ماجرای تجزیه كردستان كه همان ایجاد اسرائیل دوم بود با ورود ایران در مدت یك هفته مشكل رفع شد و هیچ دوره ای ایران تا این حد قدرت نداشته است.
جلیلی اظهار داشت: امروز به معنای واقعی كلمه درگیر جنگ نرم هستیم و این جنگ یعنی در بهترین شرایط شكست بخوریم و شیعه در این خصوص تجربیات تلخ دارد، در یك قدمی خیمه معاویه مالك اشتر مجبور به بازگشت از جنگ می شود كه اگر همان چند لحظه جامعه به فتنه دچار نمی شد سرنوشت تاریخ عوض می شد.
وی افزود: باید داشته های جمهوری اسلامی را به جامعه یادآوری كنیم و اگر بخواهیم با فساد مبارزه كنیم باید داشته های خود را به رخ بكشیم چون با انرژی كه از داشته های خود به دست می آوریم با فساد می توانیم مبارزه كنیم.
وی گفت: شهدای مدافع حرم برای جمهوری اسلامی جان دادند و شهید حججی برای جمهوری اسلامی سر داد، این شهیدان بزرگوار به دلیل وجود چند عنصر مفسد در چند نهاد از وظیفه شان دست نكشیدند و برای كشور جان دادند چون بصیرت و نگاه جامع داشتند.
7559*3028