۲۲ تیر ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۰۸
کد خبر: 82969687
۰ نفر
همدان در رینگ گردشگری كشور نیست

همدان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی همدان گفت: این استان در رینگ نخست گردشگری كشور نیست بنابراین راهنمایان تورها، همدان را در لیست مسافرتی گردشگران خارجی قرار نمی دهند.

به گزارش ایرنا، علی اصغر زبردست شامگاه جمعه در نشست فعالان اقتصادی استان همدان با سفرای كشورهای خارجی مقیم ایران اظهار داشت: مدت زمان اقامت در سفرهای خارجی پنج تا 10 روز است كه هر چه زمان آن افزایش می یابد استان های بیشتری به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می شوند.
وی اضافه كرد: حتی در صورتی كه یك مسافر خارجی 10 روز قصد گردش و اقامت در ایران را داشته باشد به علت قرار نداشتن همدان در رینگ گردشگری كشور، اسم این استان در فهرست مقصدهای گردشگری وی قرار نمی گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی همدان اظهار داشت: برای قرار دادن این استان در رینگ اول گردشگری كشور، باید هزینه تبلیغاتی و مالی زیادی صورت گیرد.
زبردست با بیان اینكه بسیاری از سفارتخانه های ایران شناختی از همدان ندارند، گفت: باید كتابچه و بروشورهایی حاوی ظرفیت های گردشگری این استان تهیه و در اختیار سفارتخانه ها قرار گیرد تا افرادی كه به این مكان ها مراجعه می كنند، اطلاعات لازم را دریافت كنند.
وی افزود: به تازگی با همت یكی از سازمان ها كتابچه ای 15 جلدی به سفارتخانه های ایران ارسال شده است كه مسئولان سفارت عنوان كردند كه این كار برای نخستین بار صورت می گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی همدان بیان كرد: همزمان با روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشك، همایش طب سنتی به میزبانی علوم پزشكی برگزار می شود.
زبردست با بیان اینكه دانشمندان بزرگ جهان در همایش طب سنتی حضور می یابند، افزود: همزمان با این آیین نمایشگاه سرامیك و سفال آسیا و نمایشگاه صنایع دستی كشور نیز در همدان گشایش می یابد.
وی گفت: برای حضور در این نمایشگاه، از روسای اتاق های بازرگانی چند كشور به همراه مسئولان ملی و روسای اتاق بازرگانی ایران دعوت به عمل آمده است.
رئیس اتاق بازرگانی همدان ادامه داد: همچنین امسال دانشكده «دی هشت» در محل دانشگاه بوعلی سینا همدان گشایش می یابد.
زبردست با بیان اینكه همدان امسال میزبان باستان شناشان و ایران شناسان بزرگ جهان است، اظهار داشت: همایشی با محوریت جاده ابریشم سال 2018 در همدان برگزار می شود.
وی افزود: جاده ابریشم از چین آغاز شده و به مادرید اسپانیا ختم می رسد و این مسیر 70 كشور و 300 شهر را شامل می شود كه 14 شهر در ایران قرار دارد.
رئیس اتاق بازرگانی همدان اضافه كرد: مسئولان چین با شیطنت قصدشان هدایت جاده ابریشم به سمت روسیه با هزینه كرد 700 میلیارد دلار بود.
زبر دست ادامه داد: به دنبال رایزنی با رئیس مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم مقرر شد اجازه ندهیم كه این مسیر از ایران خارج شود.
وی ادامه داد: بنابراین مقرر شد گردهمایی با این موضوع با حضور مسئولان چند كشور و شهرداران شهرهای مسیر جاده ابریشم در همدان برگزار شود.
رئیس اتاق بازرگانی همدان گفت: چهلمین اجلاس نشست مجمع جهانی گردشگری آبانماه امسال به میزانی همدان و با حضور دبیركل سازمان جهانی گردشگری برگزار می شود.
زبر دست ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است بین 300 تا 400 شركت و آژانس خصوصی در این اجلاس حضور یابند.
وی بیان كرد: همچنین برنامه ای برای استارت آپ ها در آذر ماه پیش بینی شده كه به میزبانی تهران در برج میلاد و همدان برگزار می شود.
همدان در سال 2018 میلادی به عنوان پایتخت گردشگری در كهن قاره آسیا برگزیده شده و در این راستا دیروز و امروز میزبان سفرای چندین كشور و ده ها نماینده خارجی بود.
7526/2090