با آمریكا بر سر قله ها درگیریم

بیرجند - ایرنا - مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: امروز با ایالات متحده آمریكا بر سر قله ها و نه چیزهای كوچك درگیریم و این نشان از قدرت امروز كشور دارد.

به گزارش ایرنا وحید جلیلی در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه بیرجند افزود: یك سال گذشته پیروزی هایی به دست آوردیم كه برای آن حداقل باید 10 سال صبر می كردیم و نمونه آن شكست داعش بود.
وی گفت: ایران امروز در منطقه نفوذ و قدرت بالایی دارد و استكبار در هر موضوعی كه در منطقه ورود می كند، با شكست مواجه می شود.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افزود: آمریكایی ها روزی مردم ایران را انسان نمی دانستند و طبق قانون كاپیتولاسیون اگر حتی یك آشپز آمریكایی شاه ایران را می كشت حق مجازات آن فرد در داخل كشور را نداشتیم.
وی به 21 تیرماه سالروز واقعه مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب اشاره كرد و گفت: 83 سال از آن واقعه می گذرد اما همچنان این حماسه مظلوم باقی مانده و بیشتر مردم ایران از ابعاد آن بی اطلاع هستند.
جلیلی بیان كرد: واقعه گوهرشاد یكی از ریشه های اصلی انقلاب اسلامی است و رفتار فردی به نام رضاخان در آن به چشم می خورد، رضاخان یك عنصر پست و دون پایه بود كه با حمایت انگلستان در ایران به پادشاهی رسید.
وی افزود: نوه او چند سال پیش كتابی از عكس های خانوادگی خود منتشر كرد كه عكسی از رضاخان به عنوان دربان سفارت كشور هلند به چشم می خورد و افتخار آنها این است موسس سلسله پهلوی در ایران دربان یك سفارت اروپایی در تهران بوده است.
وی اظهار داشت: این فرد در دوران حكومت خود جنایاتی كه حتی مغول در حق ملت ایران نكرد را مرتكب شد و در بسیاری از غارت هایی كه بیگانگان در خراسان انجام دادند حرمت حرم مطهر امام رضا(ع) حفظ شد اما رضاخان در یك شب صدها نفر را در حرم مطهر ایشان به خاك و خون كشید.
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: غرب زده ها و اربابان آنها می خواستند سبك زندگی ایرانی و اسلامی را از ملت ایران بگیرند كه زمزمه های كشف حجاب به گوش می رسید و رضاخان بعد از سفر به تركیه عزم خود را جزم كرد كه حجاب را از سر زنان ایرانی بردارد.
وی اضافه كرد: خوی انسانی در رضاخان نبود و این باعث شرمساری ماست كه یك عده افراد جاهل برای این موجود پست، شعار رضاخان روحت شاد سر می دهند و این كار به معنای عوض كردن جای شهید و جلاد است.
جلیلی گفت: در دوران رضاخان اجازه برگزاری مراسم مذهبی برای اهل بیت (ع) را نداشتیم و استكبار امروز از دست جمهوری اسلامی ایران به زوزه كشیدن افتاده است.
وی اظهار داشت: استكبار برای اعمال اراده خود در كشور ما از هر حربه ای استفاده می كرد و از كشتن مردم هیچ ابایی نداشت.
وی همچنین شهادت ایمان یوسفی مامور انتظامی استان خراسان جنوبی را كه روز چهارشنبه گذشته در درگیری با اشرار شهید شد، تسلیت گفت و افزود: این شهید گرانقدر خون پاك خود را تقدیم امنیت جامعه اسلامی كرد.
7559*3028

سرخط اخبار فرهنگ