انتخاب داور آرژانتيني براي فينال جنجالي شد

تهران - ايرنا - انتخاب داور آرژانتيني براي قضاوت ديدار فرانسه و كرواسي در فينال مسابقات جام جهاني 2018 روسيه جنجال برانگيز شد.

به گزارش پنجشنبه شب شبكه خبري اسكاي نيوز، با اين كه انتخاب اين داور آرژانتيني كه كشورش در مرحله يك هشتم نهايي از فرانسه شكست خورد و از گردونه مسابقات حذف شد، خروس ها را شوكه كرده است، اما اين موضوع به لحاظ فيفا ممانعت قانوني ندارد.
براساس قوانين مسابقات، داوراني كه مليت تيم هاي فيناليست را دارند، نمي توانند اين ديدار را قضاوت كنند. داوراني انتخاب مي شوند كه تيم هاي ملي كشورشان جواز حضور در مرحله بعدي را كسب نكرده اند.
انتخاب اين داور 43 ساله آرژانتيني در ديدار تيم هاي فرانسه و اروگوئه در مرحله يك چهارم نهايي حرف و حديث زيادي را به دنبال داشت.
پيتانا در اين دوره از مسابقات، همچنين ديدار تيم هاي كرواسي و دانمارك در مرحله يك هشتم نهايي و بازي افتتاحيه بين عربستان و روسيه و نيز سوئد و مكزيك را سوت زده است.
وي در دوره پيشين جام جهاني (2014 برزيل) قضاوت ديدار حساس فرانسه و آلمان در مرحله يك چهارم نهايي را برعهده داشت كه در نهايت، شاگردان يوآخيم لو بازي را با نتيجه يك بر صفر مقابل خروس ها پيروز شدند.
شبس**9363*1488**