اقدامات نتانیاهو تاثیری بر روابط تهران - مسكو ندارد

مسكو - ایرنا - مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و فرستاده ویژه رئیس جمهوری درباره سفر نتانیاهو به مسكو و تكرار ادعاهای واهی ونخ نمای وی علیه ایران، اعلام كرد: روند (توسعه) روابط ایران و روسیه یك طرفه نیست و اقدامات نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاثیری روی آن نمی گذارد.

«علی اكبر ولایتی» شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسكو افزود: در روابط دو كشور منافع دو طرف تامین می شود بنابراین ادعاهای بی ارتباط و بی معنی و مداخله جویانه ای كه نتانیاهو بیان می كند، روابط ایران و روسیه را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در ادامه در خصوص دستاوردهای سفر خود به روسیه گفت: می توان گفت ارسال پیام مهم و راهبردی مقام معظم رهبری و همچنین پیام رئیس جمهوری و گفت وگوهای طولانی با پوتین نقطه عطفی در روابط ایران و روسیه بود.
وی افزود: تصمیمات این نشست باید به خوبی پیگیری شود و قرار شد كه از طرف مقامات دو كشور پیگیری موثر صورت گیرد و دراین خصوص گزارش های مربوطه به مسئولان رده بالا شامل مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و پوتین داده شود وهر جا مشكلی وجود داشت با دستور مقامات بلندپایه مشكلات برطرف شود.
ولایتی ادامه داد: دیدار امروز در آستانه ملاقات پوتین و ترامپ بسیار تعیین كننده است، از یك سو ناتو با محوریت آمریكا تشكیل جلسه داده است و در یك بند علیه ایران مطالبی مطرح شده است و از طرف دیگر قرارهای ایران و روسیه مطرح است كه در نظر دارند در برابر فشارهای آمریكا و اذناب آنها در منطقه و برخی كشورهای غربی و منطقه متحد باشند.
ولایتی در ادامه مصاحبه با بیان اینكه در سایه اتحاد خط مقاومت با محوریت ایران و نیز روسیه به عنوان قدرت بزرگ سیاسی و نظامی در جامعه جهانی، جبهه مقاومت در منطقه برنده خواهد بود، اظهار داشت: امیدواریم همكاری ایران و روسیه الگویی برای همكاری های بین ایران، چین، هند و برخی كشورهای مهم شرق آسیا شود و به صورت علنی نگاه راهبردی كه به توسعه روابط با كشورهای شرقی است، تحقق یابد.
به گزارش بامداد جمعه ایرنا، علی اكبر ولایتی به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و فرستاده ویژه رئیس جمهوری با هدف تقدیم پیام شفاهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و پیام كتبی رئیس جمهوری روزچهارشنبه وارد مسكو شد وصبح روز پنجشنبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مسكو دیدار و گفت و گو كرد.
اروپام**391**1346*شبس*1613*