ربیعی: نیازمند عقلانیت و سخت كوشی مدیران هستیم

شهركرد- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط كنونی كشور بیش از گذشته به عقلانیت، كار كارشناسی، سخت كوشی و كار بیشتر مدیران نیازمند است، چرا كه اگر به روش و منش گذشته عمل كنیم محكوم به شكست خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی عصر پنجشنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری افزود: امروز شرایط كشور تغییر كرده و ما نیز باید متناسب با همین شرایط برنامه ریزی و كار كنیم.
وی خطاب به مدیران گفت: ما امروز در یك جنگ تمام عیار قرار داریم و دشمن با برنامه ریزی عملیات روانی می خواهد اعتماد و امید را از ما بگیرد.
ربیعی تصریح كرد: مفاهمه و رسیدن به درك مشترك از شرایط كنونی كشور یك ضرورت است و نباید اجازه دهیم جنگ روانی دشمن به امنیت و آرامش كشور لطمه وارد كند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تكذیب انتقال آب از كشور به بصره ، فیلم های منتشر شده در فضای مجازی را جعلی و از اقدامات دشمن دانست.
ربیعی با ابراز امیدواری نسبت به پشت سرگذاشتن بحران اقتصادی كشور افزود: ما می توانیم از این شرایط یك فرصت طلایی بسازیم و در راستای تقویت تولید ملی گام های اساسی برداریم.
وی از برجام بعنوان یكی از طرح های موفق و كارشناسی شده یاد كرد و گفت: اگرچه حاكم جاهل آمریكا بر سر اجرای این طرح مانع تراشی كرد، اما مسیر این طرح درست و نگاه بین المللی به آن مثبت است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم، به تشریح چالش های فراروی این دولت پرداخت و اظهار داشت: سالها فشار بر منابع آب و خاك كشور امروز سر باز كرده و اثرات ناگوار آن مانع اجرای برنامه های توسعه ای شده است.
ربیعی، حفظ ثبات اقتصادی كشور را مهمترین برنامه دولت در شرایط كنونی دانست و افزود: جلوگیری از شكنندگی زندگی مردم، حمایت از دهك های پایین جامعه و كمك به تولید داخلی راهكارهایی برای انطباق با شرایط كنونی است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به آمار بالای بیكاری در چهارمحال و بختیاری وعده داد با اعزام یك تیم كارشناسی به این استان ظرف یك ماه آینده با بررسی مشكلات موجود و شناسایی راهكارها در رفع این مشكلات اقدام شود.
ربیعی خاطرنشان كرد: در سااهای گذشته فرصت های كمتری برای رشد و توسعه این استان فراهم شده بود، برهمین اساس امروز باید در راستای رفع تبعیض منطقه ای و پیشگیری از نسلی شدن فقر در این استان گام های اساسی برداشت.
به گزارش ایرنا، در این نشست نماینده كارفرمایان، رئیس اتاق بازرگانی استان، اساتید دانشگاه و تعدادی از مدیران و فعالان اجتماعی اقتصادی استان به بیان چالش ها و راهكارهای رفع بیكاری این استان پرداختند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همراه با تعدادی از معاونان و روسای سازمان های زیرمجموعه در سفری 2 روزه به این استان، مشكلات بیكاری چهارمحال و بختیاری را بررسی كرد.
7363/6021

سرخط اخبار اقتصاد