نخست وزیر ایتالیا: ما هیچ هزینه بیشتری برای ناتو نمی كنیم

رم - ایرنا - 'جورپه كنته' نخست وزیر ایتالیا پس از اجلاس ناتو در بروكسل وادعای ترامپ مبنی بر اینكه كشورهای عضو ناتو با افزایش بودجه نظامی موافقت كردند، اعلام كرد : ایتالیا هیج هزینه اضافی برای ناتو نخواهد كرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از تارنمای روزنامه 'ایل فاتو كوئیتیدیانو'، پس از پایان اجلاس ناتو در بروكسل و سروصدای زیاد ناشی از اعلام ترامپ مبنی بر به دست آوردن 33 میلیارد دلار از شركای آتلانتیكی، نخست وزیر ایتالیا گفت : ما سعی می كنیم راه حل هایی پیشنهاد كنیم. اما ایتالیا هیچ كمك اضافی نخواهد كرد.
كنته افزود: مساله ای كه ترامپ در خصوص منابع به آن اشاره كرد، وجود دارد. وقتی امریكا می گوید كه هزینه آنها برای دفاع خیلی سنگین تر از سایر كشورها است ، با واقعیت تطابق دارد، ناتو تكامل یافته است و امروز بیشتر به روی محافظت از اروپا متمركز شده است.
وی گفت: ما تعهداتی را مربوط به هزینه برای كمك به ناتو به ارث برده ایم و آنرا تغییر ندادیم ولی هیچ هزینه بیشتری نیز نخواهیم كرد. ایتالیا در ماموریت هایی شركت دارد كه راهبردی محسوب می شوند.
وی در خصوص احتمال خروج آمریكا از ناتو اظهار داشت: من تهدیدی از جانب ترامپ برای خروج آمریكا از ناتو نشنیده ام.
نشست دو روزه سران كشورهای عضو ناتو با حضور 29 كشورعضو روز پنجشنبه در مقر جدید این سازمان در بروكسل پایتخت بلژیك آغاز و امروز پایان یافت.
اروپام**461*شبس*1859/